Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Güçleniyor! Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Uzak mı?

Son günlerin en güçlü duruş sergileyen kripto para birimlerinden Ethereum'un yükselişi devam edecek mi? Destekleyici etkenler neler? Detaylar haberde;
Ethereum Güçleniyor! Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Uzak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yıla güçlü bir yükselişle başlayan ve 1300 doların üzerinde seyreden Ethereum’un bu trendi uzun vadeye yayıp yayamayacağı merak ediliyor. Ortaya çıkan bazı veriler, düşen işlem ücretlerinin Ethereum’un kademeli yükselişini teşvik ettiğini ortaya çıkardı.

Kripto para veri analiz şirketi Santiment’in ortaya serdiği veriler Ethereum’un mevcut ve gelecek hareketleri için önem taşıyor. Peki, en büyük altcoin için yükseliş devam edecek mi? Tüm zamanların en yüksek seviyesi uzak bir hedef mi?

  • Düşük ücretler ve kullanım kolaylığı, Ethereum’un devam eden kademeli iyileşmesinin arkasındaki destekleyici unsurlar arasındadır.
  • ETH’nin fiyat toparlanması, düşen ortalama işlem ücretleri ile aynı zamana denk gelmekte.
  • Ethereum’daki daha düşük ücretler, platforma daha fazla DApp (merkezi olmayan uygulama) çekebilir ve bu durum ETH için daha fazla talep yaratabilir.

Raporlara Göre Altcoin Doğru Yolda!

Santiment’ten gelen veriler, kademeli de olsa Ethereum için bir toparlanmanın yolda olduğunu gösteriyor.

Şirketin resmi Twitter hesabından bugün yapılan paylaşıma göre tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 4.858 dolar şu an için çok uzak bir hedef olabilir. Ancak temel faktörler, amiral gemisi altcoin için doğru yönü gösteriyor.

ETH, 10 Kasım 2021 tarihinde 4.858 dolarlık bir ATH’ye ulaştı. Kısmen şişirilmiş ücretlerin sonuçları nedeniyle bu seviyeden düşmek durumunda kaldı. O zamanlar, blok zincirindeki ortalama işlem ücretleri 60 doların üzerindeydi. Sonuç olarak, birkaç proje, diğer rakip blok zincirleri için Ethereum’dan ayrılmayı tercih etti.

GCM Yatırım Banner

Santiment’in raporu, Ethereum’un işlem ücretlerinde önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor. 2021’de 60 doların üzerindeyken, rapor tarihi itibariyle 2 doların altına düşmüş durumda. En büyük merkezi olmayan uygulama geliştirme platformu için bu durum yakın bir toparlanmayı tahmin etmek için temel oluşturmaktadır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu durumun teşvik ettiği kullanım kolaylığı, birkaç DApp’in platforma geri dönmesinin ve yenilerinin oluşturulmasının nedenidir. Artık daha verimli olan blok zincirinin yeniden doldurulması, öngörülen iyileşmeyi destekleyen uzun vadeli bir talep başlatmalıdır.

Ethereum’daki işlem ücretleri, blok zincirinin evriminin bir sonucu olarak düştü. Orijinal Proof-of-Work (PoW) algoritması elden geçirildi. Ethereum 2.0’ı uygulama süreci, blok zincirini bir Proof-of-Stake protokolüne dönüştürdü. Bu dönüşümün bazı yönleri, blok zincirindeki işlemlerin daha hızlı ve daha ucuz olmasını sağladı.

Kademeli Toparlanma Bekleniyor

Organik bileşimi göz önüne alındığında, Ethereum’un toparlanmasının kademeli olacağı tahmin ediliyor. Kullanım amaçları için blok zincirini benimseyenler tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Santiment’in raporunda da belirtildiği gibi, bu seferki cazibe kısmen düşen ücretlerden kaynaklanıyor olacak. ETH’nin fiyat toparlanması, blok zincirindeki ortalama ücretlerin Haziran 2022’nin ortasında 3 doların altına düşmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Durum ne olursa olsun, Ethereum, birkaç makroekonomik faktörden etkilenen daha büyük bir blok zincir ve kripto para birimi endüstrisinin bir parçası olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, kullanıcılar, teknolojinin en iyi günlerinin yakında olduğu konusunda iyimser görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu arada Ethereum, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içindeki yüzde 0.5 yükselişle 1.333 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın