Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum’un ETH 2.0 Projesi ile Bitcoin’i Geçebileceği İddia Edildi

Messari analisti Ryan Watkins, Ethereum 2.0 projesine dikkat çekti ve geleceğinin parlak olduğunu söyledi.
Ethereum’un ETH 2.0 Projesi ile Bitcoin’i Geçebileceği İddia Edildi

Kripto analiz firması Messari’de kıdemli bir araştırma analisti olan Ryan Watkins, Ethereum’un, Eth2 ve Proof-of-Stake revizyonu tamamlandığında en büyük kripto varlığı olarak Bitcoin’i geçebileceğini düşünüyor.

Watkins , Ethereum’un Bitcoin’i ne zaman geçeceğine dair bir tarih vermiyor ancak Eth2 sayesinde Ether’in gelecekte lider kripto varlığı olarak ortaya çıkabileceğine inandığını belirtti. Analiste göre bir değer deposu olarak Ethereum üzerindeki Bitcoin’in satış noktası, para politikasının çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blok zincirinin çok güvenli olmasını sağlıyor.

Güvenlik Öne Çıkacak

Güvenlik Öne Çıkacak

Eth2’ye ve Proof-of-Stake’e geçişle beraber Ethereum’un potansiyel olarak Bitcoin’den daha güvenli olabileceğine dikkat çekiyor. Watkins ayrıca Ethereum’un yaklaşan yanma mekanizmasının Ether’in yeni arzın yaratılmasını aşan bir oranda yok edilmesiyle sonuçlanacağına dair beklentileri vurgulayarak, Eth2 geçişi sırasında Ether’in değişen temel ekonomisini vurguladı.

Ethereum bu kadar güvenliyse neden Bitcoin’i geçmediğine dair bir soruya yanıt veren analist, “Ethereum’un para politikası aslında Eth2’de değişecek. Böylece Bitcoin’den daha deflasyonist olacaktır. Öyleyse, her yıl, yakıldığı için aslında daha az Eter var oluyor.” yanıtını verdi.

Yeni Kullanıcıları Daha Hızlı Çekebilir

Yeni Kullanıcıları Daha Hızlı Çekebilir

Watkins ayrıca Ethereum üzerine inşa edilen devasa ve çeşitli ekonomiye dikkat çekerek, ağın gelişen merkezi olmayan uygulama sektörünün zamanla yeni kullanıcıları Bitcoin’den daha hızlı çekeceğini öne sürdü. Ethereum’un Bitcoin’e göre gücünü ölçmek için sekiz ölçüm kullanan Blockchain Center’ın “Flippening Index’e göre, kripto para şu anda Bitcoin karşısında %65,6 oranında güçlü olduğu görülüyor.

Endeks, Ethereum’un düğüm sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücretleri ile Bitcoin’i zaten geride bıraktığını gösteriyor. ETH günlük grafikte ise yüzde 3 yükselişle 1.800 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum