Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Vadeli İşlem ETF’i için 1.4 Milyar Dolarlık Başvuru Yapıldı

Kelly, Ethereum ETF başvurusunu gönderdi. SEC'in onaylayacağı ilk Ethereum ETF'i olabilir. Detaylar haberde...
Ethereum Vadeli İşlem ETF’i için 1.4 Milyar Dolarlık Başvuru Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yatırım şirketi Kelly, temel varlık performansını izlemek ve perakende ve kurumsal yatırımcılar için vadeli işlem destekli bir Ethereum ETF’si başlatmak istiyor. Şirket bunun için ABD’nin düzenleyicisi SEC’e başvuruda bulundu.

Başvuruya göre, SEC ve şirket, Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin yeni bir varlık sınıfı olduğunu ve fiyatının hızlı düşüşüne yol açabilecek beklenmedik bir piyasa oynaklığı riski altında kaldığını kabul ediyor .

Fon, tüm yatırımcılarını %90’a kadar kayıp yaşayabilecekleri konusunda uyaracak. Ethereum ETF, vadeli işlem sözleşmelerini aynı prensipte çalışan ProShares’in Bitcoin ETF’ine benzer şekilde işlem görecek.

Fon, CFTC tarafından tescil edilen emtia borsalarında işlem gören ETH vadeli işlemlerini kullanacak. İzlenen her vadeli işlem sözleşmesi nakit olarak ödenecek. Bu da vadenin bitiminden sonra sözleşme sahiplerinin varlığın nakit değerini alacağı anlamına geliyor.

SEC’in düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerine bağlı bir ürünü onaylayıp onaylamayacağı tam olarak belli olmasa da, listeleme olması halinde ilk gün kripto para piyasasına 1 milyar dolardan fazla giriş gerçekleşebilir.

Ethereum gün içerisinde güçlü bir yükseliş performansı sergiliyor. Kripto para birimi an itibariyle 4.600 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%