Yatırım yapmaya başla!

Ethereum ve Dogecoin Başta Olmak Üzere Kripto Paralarda Yükseliş Sürüyor

Kripto paralardaki yükseliş 2018 yılının gündemine oturacaklarının kanıtı oldu. Ethereum ve dogecoin, bitcoinle yarışır duruma geldi. İşte detaylar;
Ethereum ve Dogecoin Başta Olmak Üzere Kripto Paralarda Yükseliş Sürüyor

Geçen yıl bitcoin ile başlayan kripto para çılgınlığı, bu yıl diğerleri ile devam edeceğe benziyor. Bitcoin fiyatında durgun bir seyir hakim olurken, ethereum, dogecoin ve Ripple gibi coin fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Adeta birbiri ile yarışa tutuşan kripto paralar, 2018 yılının en önemli gündem maddeleri olmaya kararlı görünüyorlar.

Şimdi kripto para piyasasından gelen son dakika gelişmelerine göz atalım:

Ethereum Yüzde 29 Oranında Yükselişle Yeniden Rekor Kırdı

Ethereum Yüzde 29 Oranında Yükselişle Yeniden Rekor KırdıYeni yılın ilk yükseliş trendine giren kripto paralarından birisi de ethereum oldu. 1 Ocak tarihinden beri yükseliş kaydeden ethereum, geçen hafta ilk defa 1000 doların üstünü kaydetti. Bu haftaya ise % 29 oranında yükselişle 1200 doların üzerinden başladı.

Ethereum Fiyatı Canlı Takip için Buraya Tıklayın!

Pazar gününe 1080 doların üzerinde başlayan ethereum, saniye saniye yükselerek yeni rekorlarını kırdı. 2018’in ilk günlerinde piyasa değerini 85 milyar dolara yükselten kripto para, ilk çıktığı günden bugüne kadar % 10 bin civarında değer kazandı. Ayrıca 2017 Aralık ayında 450 dolar sınırında işlem görürken, 2018 Ocak ayının başında 900 dolardan giriş yaptı. İşlem hacmi ise 850 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Dogecoin Piyasa Değeri Hızlı Bir Atakla 2 Milyar Doların Üstünü Gördü

Dogecoin Piyasa Değeri Hızlı Bir Atakla 2 Milyar Doların Üstünü Gördü2013 yılında hayatımıza giren dogecoin, geçen hafta piyasa değerini 1 milyar doların üstüne taşırken, bu haftaya da hızlı bir giriş yaptı. Dogecoinin piyasa değeri 2 milyar doların üstüne çıktı ve sadece 5 haftada % 700’e yakın değer kazandı. Aralık ayının başından sonuna kadar ise % 400 oranında artmıştı.

Coin Fiyatları Canlı Takip için Buraya Tıklayın!

Geçen hafta Cuma günü fiyatı 0,0107 dolar olan dogecoinin yükselişi hafta sonunda da devam etti ve 0,0187 dolara ulaştı. Uzmanlar dogecoinde görülen yükselişin, yatırımcıların ucuz kripto paralara yönelme stratejisinden kaynaklandığını belirtiyorlar. Dogecoinin yaratıcısı ise durumdan endişeli görünüyor.

Bitcoin Vadelileri Saklama Aracı Olma Yolunda İlerliyor

Bitcoin Vadelileri Saklama Aracı Olma Yolunda İlerliyorBitcoindeki yükseliş sonrasında altına benzediği yorumları yapılmıştı. Yani piyasalara güvenin azaldığı zamanlarda bitcoinin güvenilir liman olarak görülmeye başladığı söylenmişti. Şimdi ise aynı yorum bitcoin vadelileri için yapılıyor. Tıpkı altın gibi değer saklama aracı olmaya başladıkları görülüyor. 11 Aralık tarihinde piyasaya sürülen Cboe bitcoin kontratları, bugüne kadar % 6 yükseldi.

Bitcoin Fiyatı Canlı Takip için Buraya Tıklayın!

Bitcoin ise yükselişine ara verdi ve 20 bin seviyeleri konuşulurken bu haftaya 15 bin 884 dolardan başlangıç gerçekleştirdi. Uzmanlar bitcoinin fazla değerlendiğini ve yatırımcıların düşük fiyatlı kriptolara yöneldiğini belirtiyorlar. Aynı zamanda bitcoin ile ilgili sansasyonların artmış olması da fiyatlarındaki düşüşün nedenleri arasında gösteriliyor.

Ripple Blok Zinciri Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Ripple Blok Zinciri Dikkat Çekmeye Devam EdiyorRipple, bankalardan aldığı destekle yükselmeye devam ediyor. Yılın son atağını yapan ve 2018’in ilk yükselişe geçen kripto parası olarak adından bahsettirdi. Şimdi ise Western Union’un para transferleri için temel olarak blok zinciri kullanacağı söylentileri ile yükseldi. % 20 yükseliş gösteren XRP, Western Union hisselerinin de % 5 değer kazanmasını sağladı.

Ripple Fiyatı Canlı Takip için Buraya Tıklayın!

Ripple kurucusunu dünyanın en zenginleri listesine yazdırdı ve geleceğin para transferi aracı olacağına dair güçlü sinyaller verdi. Bankaların ve para transfer firmalarının dikkatini biraz daha çeken Ripple, 2018 yılında yandaşlarını artıracağa benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum