Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Classic Çatallanma İşlemi için Anlık Görüntü 2 Mart’ta Alınacak

Ethereum Classic'te beklenen çatallanma işlemi 5 Mart'ta gerçekleşecek. İşlem için klonlamanın yapılacağı tarih de belli oldu. İşte detaylar;
Ethereum Classic Çatallanma İşlemi için Anlık Görüntü 2 Mart’ta Alınacak

Ethereum Classic’in ilk yüksek profilli sert çatallanması için az bir zaman kaldı. Ethereum Classic’in ortaya çıkışında tepki gösterilen çatallanma işleminin şimdi gerçekleştirilecek olması ise merak uyandırmış durumda. Bu nedenle Callisto isimli projenin ortaya çıkışı, tartışmaları yeniden alevlendirdi. ETC topluluğu ise durumu; deneysel protokolleri test etme ve ölçeklendirme sorunlarına çözüm bulma şeklinde açıklıyor.

Ethereum Classic’te çatallanma işlemi, 5.500.000 numaralı blokta gerçekleşecek. Blok klonu ise 2 Mart’ta alınacak.

Ethereum Classic Blok Klonu 2 Mart'ta Alınacak

Ethereum Classic çatallanma işlemi sonrasında yapılacak airdrop işleminde 1 ETC karşılığında 1 Callisto dağıtımı yapılacak. Callisto bir kripto paradan daha çok yeni bir blok zinciri olacak ve CLO isimli kendi kripto parasını kullanacak. Bu durum ise Ethereum Classic kullanıcılarının, DAO saldırısı sonraki tutumlarını devam ettirdikleri anlamına gelecek.

Callisto sonrasında, Ethereum Classic akıllı kontratlarında görülen çeşitli sorunlar da ortadan kaldırılmış olacak.

Akıllı Kontratlar Geliştirilecek

Callisto’nun geliştiricileri, bu çatallanma işleminin Ethereum Classic açısından oldukça önemli olduğu ve DAO platformuna benzer akıllı sözleşmelerinde gelişmiş bir tasarıma geçileceği konusunda iddialılar.

CLO teknik raporuna göre; iki platformun akıllı sözleşme denetleme departmanı oluşturulacak.

Akıllı Kontratlar Denetleme Departmanı Açılacak

Raporda yazılanlara göre Callisto, ETC topluluğunun bir uzantısı olacak. Ana hedefi ise kendi kendini yönetebilen ve finanse edebilen bir blok zinciri ekosistemi oluşturmak, geliştirmek için gerekli uygulamaları oluşturmak ve araştırmak şeklinde tanımlanabilir.

Callisto’nun Github sayfası dışında ve ETC klonunun yaratıcılarından henüz bilgi alınamıyor.

Callisto Github Duyurusu

Projenin geliştiricilerden olan Dexaran tarafından yapılan duyurudan edinilen bilgilerden, akıllı kontratlara ve güvenlik denetimlerine yönelik detaylar alınabiliyor. Callisto’nun White Paper duyurusu, ClassicEtherWallet’a yapılacak airdrop’un ana hatları duyurunun detaylarını oluşturuyor.

Yapılacak işleme bağlı olarak Ethereum Classic’te yükseliş meydana geldi ve 37,33 dolardan işlem görmeye başladı.

Ethereum Classic Fiyatı Yükseliyor

Yüzde 12,80 oranında yükseliş kaydeden ETC, 3.735.437.104 dolarlık piyasa değerine sahip. Şubat ayının başından bu yana yükseliş eğrisini koruyor ve ay sonunda yapılacak fork işlemine kadar değer kazanmaya devam edeceği düşünülüyor. Aylık bazda incelendiğinde ise en yüksek 41,05 doları kaydettiğini görüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum