Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Classic Ağ Değişikliği ile Güvenli Ekosistem Sunmayı Hedefliyor

ETC hack olayları sonrası yeniden eski günlerine dönmeyi amaçlıyor.
Ethereum Classic Ağ Değişikliği ile Güvenli Ekosistem Sunmayı Hedefliyor

Ethereum’un forku olan Ethereum Classic, ağ güvenliğini artırmak için yeni bir güncelleme sürecini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl bir hack olayı yaşanmış ve kripto para biriminin değerinde büyük düşüşler meydana gelmişti. Bu durum yatırımcıların güveninin sarsılmasına neden olmuştu.

ECIP 1049 güncellemesi ile kötü aktörlerin ağa saldırmasının engellenmesi amaçlanıyor. ETC projesinin başındaki isim Alex Tsankov, SHA 3 güncellemesinin test ağı üzerinde çalıştığını ve topluluk olarak fikir birliği oluşturma aşaasında olduklarını söyledi.

ETC hashrate grafiği
Kaynak: BitInfoCharts

Tsankov ayrıca güncellemenin test ağında olağanüstü derecede iyi gittiğini belirterek, gelecek yıl içerisinde yeni ağa geçişin gerçekleşeceğine inandığını ifade etti.

Tsankov’a göre SHA 3 muhtemelen Ethereum Classic ile olabilecek en büyük değişikliklerden biri olabilir. ECIP 1049, gelişmiş ve güvenli bir ekosistemin yolunu açabilir. Temel olarak, ağın hash oranı da artacak ve madencilik donanımı havuzu da çeşitlendirmesi bekleniyor.

ETC aktif adresler
Kaynak: BitInfoCharts

Ethereum Classic’in başındaki isim, potansiyel olarak ETC’nin Bitcoin ve Ethereum’dan bile daha büyük bir ekosistem haline gelebileceğini iddia etti. BitInfoCharts’ın verileri, ETC hash oranının Nisan sonunda saniyede 12 tertahash’tan, yazım itibariyle saniyede 24,7 tertahash’a çıktığını gösteriyor.

Tsankov ayrıca, SHA 3’ün uygulanmasıyla geçmişte yaşanan saldırıların bir daha olmayacağını savundu. ETC’nin gerçekten başarılı olması için ETH’den farklı bir algoritmaya sahip olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

ETC saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Ethereum Classic yazım itibariyle 56 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para geçtiğimiz günlerde piyasadaki olumlu havanın etkisiyle 180 dolara kadar tırmanmış ve tarihinin en yükseğini görmüştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum