Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Borsalardaki Arzı Miktarı Düşmeye Devam Ediyor

Balinalar aldıkları Ethereum'ları borsalardan soğuk cüzdanlara taşıyor. Zincir verileri haberde...
Ethereum’un Borsalardaki Arzı Miktarı Düşmeye Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum bu yıl içerisinde en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. Her geçen gün değerlenen kripto para birimi, balinalar tarafından cüzdanlara taşınıyor. Glassnode verileri borsaların şu anda Haziran 2019’dan bu yana en düşük Ethereum miktarını elinde tuttuğunu gösteriyor.

Kripto para ticaret platformlarındaki Ethereum miktarı Temmuz 2020’deki 19 milyon seviyesinden 13 milyona kadar geriledi. Dijital borsalardaki Ethereum arzı, 2021’in başından beri düşüş trendini sürdürüyor.

ETH borsa arzı
Kaynak: Glassnode

Veriler son birkaç ayda ETH adreslerindeki dijital varlık sayısında sıçrama olduğunu gösteriyor. Şirkete göre, yaklaşık 5 milyon adres şu anda kayıtlardaki en yüksek seviye olan en az 0.1 ETH tutuyor. Öte yandan minimum 1.000 Ethereum tutan toplam ETH adresi sayısı 4 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

2021 yılı boyunca Ethereum fiyatındaki artışı ile beraber zincir etkinliğinin büyük ölçüde arttığı görülüyor. Kripto para birimi 2021 yılı boyunca son derece volatil bir görüntü sergiledi. Yılın başında 700 dolar seviyesinden işlem gören ETH, 4.300 doları geçerek tüm zamanların en yükseğine ulaştı.

Bu seviyeden yönünü aşağı çeviren ETH, aldığı düzeltme ile 2.000 doların altına kadar geriledi. Fiyat yazım itibariyle 2.750 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%