Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum’un Bitcoin’e Karşı Güçlenmesi Altcoinleri Ayakta Tutuyor

Bitcoin’deki düşüş trendine rağmen Ethereum yükselişini sürdürüyor.
Ethereum’un Bitcoin’e Karşı Güçlenmesi Altcoinleri Ayakta Tutuyor

Geçtiğimiz hafta 64.800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, hafta sonu sert bir düzeltme alarak 51.000 dolara kadar geriledi. Kripto para yazım itibariyle 55.000 dolar seviyesinde işlem görüyor ve güçlü bir görünüm sergilemiyor. BTC’nin aksine Ethereum son günlerde yükselişini sürdürüyor.

ETH/BTC paritesine bakıldığında bu durum net bir şekilde görülüyor. Uzmanlar Ethereum’un Bitcoin karşısında güçlenmesi ile beraber güçlü bir yükseliş beklentisine sahip olduğunu belirtiyor. Nisan ayının ilk 2 haftasında ETH, Binance borsasının coini BNB’nin gerisinde kaldı. Binance’ın token yakımı ve çeşitli ön satışların etkisiyle BNB hızlı bir yükseliş kaydetti.

ETH/BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Geçtiğimiz günlerde ise Ethereum, Bitcoin ve BNB’ye karşı yükselişe geçti. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin son dönemde gerilemesi, Ethereum’un yükselişinde önemli rol oynuyor.
Veriler Bitcoin Dominance’ın %50.7’ye kadar düştüğünü gösteriyor. Bitcoin konsolide ve stabilize olmaya başladığında, altcoinler Ethereum ve BNB’nin momentumunun önderliğinde bir rahatlama rallisi görmeye başladı.

Ralli ile beraber Ethereum’a yatırımcı talebinin arttığı belirtiliyor. Uzmanlar kısa vadede ETH/BTC çiftinin kırılmasının özellikle altcoinler için daha geniş bir parabolik ralliye yol açabileceğini söylüyorlar. Bu ivmenin önümüzdeki hafta içerisinde altcoinler üzerinde etkisini net bir şekilde göstermesi bekleniyor.

ETH 2.0 depozito değeri
Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant’tan gelen veriler ise, Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde yer alan ETH miktarının arttığını gösteriyor. Dolayısıyla borsalarda dolaşımdaki ETH arzının azalması ve fiyat üzerinde yukarı yömlü bir baskı oluşması sürpriz olmayacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum