Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Berlin Güncellemesi Sonrası Yükselişin Devam Etmesi Bekleniyor

Analistler Ethereum’a gelecek büyük güncelleme sonrası iyimser beklentilere sahip.
Ethereum Berlin Güncellemesi Sonrası Yükselişin Devam Etmesi Bekleniyor

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, son günlerde yükselişini hızlandırdı ve tarihinin en yüksek zirvesine ulaştı. 2.450 doları geçerek ATH yapan kripto para yazım itibariyle 2.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kripto paranın yükselişinde Berlik hard fork güncellemesinin büyük pay sahibi olduğu biliniyor.

Coinbase’in doğrudan listelemesi, ETH’nin fiyat hareketine katkıda bulunmuş olabilecek başka bir faktör olsa da, Berlin hard fork, Ethereum ağında en çok beklenen olaylardan biri oldu.

Yüksek İşlem Ücretlerine Düzenleme Yapılacak

Yüksek İşlem Ücretlerine Düzenleme Yapılacak
Kaynak: Santiment

Yapılacak olan güncelleme ağda dört büyük değişiklik içeriyor. EIP-1565: ModExp Gaz Maliyeti, ağdaki zahmetli yüksek gaz fiyatını düşürülmesini sağlayacak. Bunun dışında, hard fork için onaylanan diğer EIP’ler arasında EIP-2929: Durum erişim işlem kodları için gaz maliyeti artışları, EIP-2718: İşlem Zarfı Türleri ve EIP-2930: İsteğe bağlı erişim listeleri bulunuyor.

Verilere göre Ethereum yatırımcılarının yüzde 74,9’u yapılacak Berlin güncellemesine hazır durumda. Uzmanlar bu güncelleme sonrası kripto paranın geleceğine dair iyimser düşüncelere sahip. Bu güncelleme Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan Londra yükseltmesi için bir basamak olarak görülüyor.

Dolayısıyla bu süreçte ETH’nin yükselişini sürdürmesi uzmanlara göre sürpriz olmayacaktır. Yapılan işlemler sonrası Ethereum’a yakılma özelliği gelecek ve bu da kripto paranın dolaşımdaki miktarını azaltabilecek. Londra güncellemesi ile Ethereum ağının ücret yapısının tamamen elden geçirilmesi planlanıyor.

Ethereum topluluğu bu yükseltmeleri büyük bir heyecanla bekleniyor. Bununla beraber borsalardaki Ethereum miktarının düştüğü belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum