Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Bitcoine Özendi! 425,55 Doları Görerek Rekor Kırdı

Bitcoinin birinci dereceden rakibi ethereum, rekor yükselişi ile gündeme geldi. İşte yükselişin detayları;
Ethereum Bitcoine Özendi! 425,55 Doları Görerek Rekor Kırdı

Rusya’nın desteğini alan ethereum, bitcoinin rekor yükselişinin gölgesinde kalmıştı. Sessiz sedasız yükselişini sürdüren ethereum, rekor seviyelere gelmesiyle yeniden gündemde. 425,55 dolarlık rekoru ile dikkatleri çeken ethereum için uzmanlar çeşitli uyarılarda bulunuyor. Bunların başında ise bitcoine alternatif olarak görülmemesi geliyor.

Ethereum 1 yıldan daha kısa sürede 9,5 dolardan 425,55 dolara yükseldi.

Ethereum 9,5 Dolardan 425,55'e Yükseldi

Tıpkı bitcoinde olduğu gibi 1 yıllık süreçte aşırı değerlenen ethereum, en yakın alternatif kripto para olarak görülüyor. Buna karşın uzmanlar, ethereuma bu şekilde bakılmaması gerektiğini dile getiriyorlar.

425,55 doları gören ethereum daha sonra 410,95 dolardan işlem görmeye başladı.

Ethereum 410 Dolardan İşlem Görüyor

31 Aralık 2016 tarihinde 9,56 dolardan işlem görürken, kripto paraların yılı olan 2017’de üst üste rekor yükselişler kaydetmeyi başardı. Bitcoin ise rekor seviyesi olan 8263 dolardan bir miktar gerileyerek 8152 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar, ethereum ve bitcoinin çalışma prensiplerinin birbirinden farklı olduğunu, bu nedenle alternatif olmadıklarını söylüyorlar.

Ethereum Bitcoine Alternatif Değil

Uzmanlar, iki kripto paranın yaygınlaşma şeklinin de birbirinden farklı olduğuna dikkat çekiyorlar. Bitcoinin yaygınlaşması için fiyatının artması gerektiği söylenirken, ethereumun belli bir seviyede kalması gerektiği söyleniyor. Bunun nedeninin ise Vitalik Buterin’in açıklamasında olduğu gibi ethereumun bir yakıt olarak görülmesi olduğu ifade ediliyor.

Ethereum yılbaşından bu yana % 5000 artış kaydederken, piyasa değeri de 39,39 milyar dolar ulaştı.

Ethereum % 5000 Yükseldi

Saxo Bank Stratejisti Kay Van-Petersen tarafından yapılan bitcoin yorumunda ise kısa bir sürede 10 bin doların üstünü görecek ibareleri dikkat çekti. Buna karşın Deutsche Bank Stratejisti Ulrich Stephan, yatırımcıların bitcoinden uzak durmasını savunuyor. Kripto paralar ile ilgili bu zıt görüşler, gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Zıt görüşlerin en ünlüsü ise JP Morgan Chase tarafında yaşanıyor. CEO Dimon’un yorumlarına karşı bankanın attığı adımlar hepimizi şaşırtıyor.

Bankanın CEO’su bitcoinin dolandırıcılık olduğunu ve alanların işten çıkartılacağını söylemişti. Daha sonra bir yatırımcı, bankanın büyük bir blok zinciri satın aldığını göstermişti. En son gelişme ise bankanın, CME Group’un vadeli bitcoin işlemlerine aracılık etmek istediğini açıklaması oldu. Doğal olarak banka, tüm zıtlıkları bir arada barındırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum