Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2.200 Dolar ile Tarihinin En Yüksek Zirvesini Yineledi

Bekleyen hard fork işlemi ile beraber Ethereum'un yüksek işlem ücretlerinin düşmesi bekleniyor.
Ethereum 2.200 Dolar ile Tarihinin En Yüksek Zirvesini Yineledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para olan Ethereum, 2.228 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto paranın yükselişinde rol oynayan başlıca sebep ise Berlin olarak adlandırılan Hard Fork güncellemesi oldu. Bu yükseliş ile beraber Ethereum’un piyasa değeri ilk kez 250 milyar doları aşmış oldu.

Bitcoin piyasa değeri olarak 6 ay önce bu seviyelerdeydi. Ethereum ağındaki mevcut yüksek işlem ücretleri, yatırımcılar için en büyük endişelerden biri olarak görülüyor. Buna rağmen kripto para geçtiğimiz yıl içerisinde %1.300’den fazla büyüme kaydetti.

Ethereum 2.200 dolara ulaştı
Kaynak: piyasa.paratic.com

Şubat ayında, ortalama Ethereum işlem ücreti, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.21 dolara ulaştı ve Ether’i işlem para birimi olarak uygunsuz hale getirdi. Yatırımcılar Ethereum’un yüksek işlem ücretlerine karşı yeni bir çözüm geliştirecek yaklaşan ağ güncellemesini bekliyor.

Bu yaz için planlanan Londra güncellemesi, Ethereum madencilerinin tepkisini çekti. Madenciler ise bu güncelleme nedeniyle coin yakımı yapmayı düşünüyor. Yarın gerçekleştirilecek olan Berlin güncellemesinin kısa vadede yüksek etki yaratması beklenmiyor.

Ancak mevcut haliyle ağda dört büyük değişiklik gerçekleşecek ve bu güncelleme Ethereum’un geleceğini olumlu yönde etkileyecektir. Gün itibariyle Ethereum’un yanı sıra Bitcoin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın en değerli kripto para birimi 63.287 dolar ile yeni bir ATH seviyesi kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu