Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum, Yukarı Yöndeki Hareketi ile Yeniden 2.000 Dolar Üstünü Hedefliyor

ETH’nin son günlerdeki ivmelenmesi ile kazançlarını artırması bekleniyor.
Ethereum, Yukarı Yöndeki Hareketi ile Yeniden 2.000 Dolar Üstünü Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum fiyatı, kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan satışların tüccarları düşüşü satın almaya yönlendirmesiyle yükseliş kaydetti. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, Asya seansının başlarında ABD merkezli bir kripto borsası olan Coinbase’de iki haftanın en yüksek seviyesi olan 1.859 dolara tırmandı.

Kısa vadeli satış duyarlılığındaki düşüşü düzeltmeye başlayan ETH, destekleyici kurum içi ve makroekonomik faktörler üzerindeki haftalık yukarı yönlü eğilimini sürdürüyor.

ETH Kurumsal Alımlardan Güç Alıyor

ETH Kurumsal Alımlardan Güç Alıyor
Kaynak: TradingView

Yukarı yönlü hareket, çoğunlukla Bitcoin pazarındaki benzer bir fiyat artışıyla aynı doğrultuda ortaya çıktı. İki varlık arasındaki korelasyon verimliliği yaklaşık 0,88’dir ve bu, Ethereum’un Bitcoin pazarındaki trendleri büyük olasılıkla izlediğini yansıtıyor.

Geçtiğimiz günlerde Çinli fotoğraf düzenleme uygulaması Meitu ve Norveçli petrol devi Aker ASA’nın Ethereum alımlarının da, artışta pay sahibi olduğu belirtiliyor. ABD devlet tahvili getirileri, geçtiğimiz iki hafta içinde durmaksızın yükseldikten sonra durgunluk belirtileri göstermesiyle, kazanımlar su yüzüne çıktı.

Analistler tahvil oranındaki artışın yatırımcıların 2020’deki koronavirüs salgını sırasında olağanüstü iyi performans gösteren varlıklara olan iştahını baltaladığını belirtti. Buna Bitcoin, altın ve teknoloji hisse senetlerinin dahil olduğu söyleniyor.

Yeni ATH Seviyesi Yakın

Yeni ATH Seviyesi Yakın
Kaynak: TradingView

Ethereum , 28 Şubat’ta sona eren haftada tahvil getirilerinin artmasıyla Bitcoin karşısında düşüş yaşadı. Ancak kripto para birimi o zamandan beri yukarı yönlü eğilimini korudu ve şimdi bir sonraki yükseliş hedefi olarak 2.000 doları belirledi. Öte yandan Bitcoin boğaları 60.000 dolar civarında benzer bir yukarı yönlü hedef belirledi.

Mercury firmasının kurucu ortağı ve COO’su Greg Waisman, “Ethereum, Bitcoin’in performansını açıkça yansıtıyor ve güçlü bir korelasyon gösteriyor. Tek fark, BTC’nin izlediği aynı büyük yolu takip ederken çok daha küçük dalgalanmalar görmesidir. BTC’nin hakimiyeti güçlü kalırsa, o zaman Ethereum muhtemelen korelasyonda kalacaktır” diye konuştu.

ETH, 12 Şubat direnç alanını bir yükseliş girişimi için test ediyor. Aralığın üzerinde başarılı bir kapanış, pariteyi, tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.041 dolardan daha yukarı çıkarabilir. Kripto para yazım itibariyle günlük grafikte yüzde 5 yükselişle 1.829 dolardan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%