Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum 2.0 Altair Yükseltmesinde Düğümler Sorunsuz Çalıştırıldı

Altair güncellemesi, Ethereum Mainnet'e Beacon Chain'i gösterecek.
Ethereum 2.0 Altair Yükseltmesinde Düğümler Sorunsuz Çalıştırıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain güncellemesi başarılı şekilde hayata geçti ve düğümlerin %98,7’si yükseltildi.

Altair, Aralık 2020’de çevrimiçi hale geldiğinden beri Beacon Chain’e yapılan ilk yükseltmedir ve Ethereum ana ağıyla birleşmeden ve hisse kanıtına geçişten önceki son güncelleme olması bekleniyor.

Yükseltme, temel fikir birliğine hafif istemci desteği getiriyor. Doğrulayıcı teşvikleriyle ilgili bazı sorunları düzeltiliyor ve EIP-2982’ye göre çevrimdışı doğrulayıcılar için cezalar artırılıyor.

Altair yükseltmesi sert bir çataldı. Yükseltme yapmayan 250.000 kadar doğrulayıcıdan herhangi biri şu anda çevrimdışı ve ETH paylarının yılda yaklaşık %10 oranında yavaş yavaş azaldığını görecek.

Başarılı yükseltme ile Şubat 2022’ye kadar “Proof of Work’ü sonsuza dek kapatmaya hazır olma hedefini ifade ettiği için Ethereum geliştiricileri rahat bir nefes alacak.

GCM Yatırım Banner

Beacon Chain, Ethereum 2.0 uygulamasının bir parçası olarak mevcut ana ağ ile birleşecek olan Ethereum’un yeni blok zincirinin ilk aşamasıdır. PoS, Bitcoin madencilerinin kullandığı yöntem olan PoW’dan %99 daha verimlidir

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.