Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ETH Fonlarına Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Arttı! Fiyat Ne Olacak?

Kurumsal yatırımcılar ETH fonlarına sermaye aktarırken Ethereum fiyatı 2 bin dolara ulaşmayı hedefliyor. Detaylar haberde;
ETH Fonlarına Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Arttı! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para yatırım şirketi CoinShares’in son raporuna göre Ethereum (ETH), kurumsal sermaye girişi açısından altcoinler arasında en üst sırada yer alıyor. Bitcoin (BTC), yatırımcılardan gelen sermaye girişine hakim olurken, Ethereum fonları geçen hafta 2,7 milyon dolarlık bir giriş gözlemledi.

Ethereum fiyatı yükseliş eğiliminde görünürken altcoin, artan sermaye girişi ve yatırımcıların ilgisi arasında 2 bin dolarlık psikolojik hedefe yaklaşıyor.

CoinShares raporuna göre dijital varlık yatırım ürünlerinde bu hafta 125 milyon dolarlık bir fon girişi kaydedildi. Böylece son iki haftadır dijital varlık yatırım ürünlerinde kaydedilen toplam girişler 334 milyon dolara ulaştı.

ETH, Kurumsal Yatırımcılardan 2,7 Milyon Dolarlık Sermaye Çekiyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan BTC, kurumsal yatırımcılardan gelen en büyük girişi toplarken, Ethereum fonları 2,7 milyon dolar topladı.

Kripto fonlarından aylarca süren çıkışın ardından, Ethereum fonları kurumsal müşterilerin dikkatini çekti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinShares

Kurumsal müşterilerden gelen ilgi ve buna karşılık gelen sermaye girişi, Ethereum fiyatının toparlanması için yükseliş tezini besliyor.

Ethereum fiyatı 2 Bin Doları Hedefliyor

Analist Ekta Mourya’ya göre Ethereum fiyatı, 2023 Haziran ayının ortasından bu yana yükseliş eğiliminde. Altcoin, gün içinde 1.975,56 dolara kadar tırmanarak Mayıs ayındaki kayıplarını silmiş görünüyor.

Ethereum fiyatı şu anda sırasıyla 1900,63 dolar, 1.843,32 dolar ve 1.748,66 dolar ile 10, 20 ve 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ETH fiyatı yükseliş trendini sürdürürse kısa vadede 2 bin dolar hedefine ulaşması muhtemel. 2 bin doları aşan kesin bir kırılma, ETH sahipleri arasındaki yükseliş hissini doğrulayacaktır.

1.900,63 dolardaki 10 günlük EMA’nın altına düşüş ise bir sonraki destek 1.840 dolar bölgesinde olacak şekilde yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.