Yatırım yapmaya başla!

Eski Reklamlar: Nostalji Rüzgarı Estirecek Televizyon İlanlarıTelevizyon, 70’li yıllardan itibaren hayatımızda önemli yer tutmaya başlamıştır. Önce siyah beyaz renkte olan televizyonlar, ilerleyen yıllarda teknolojinin gelişmesi ile renkli ekranlarıyla hayatımızda yer almaya başlamıştır. Günümüzde hemen her evde bulunan ve çoğu evde sayısı birden çok olan televizyon, vakit geçirme ve haber alma amaçlı en yaygın kullanılan araç olmayı başarmıştır.

Geçmiş zamanları hatırlayanlar olacaktır, televizyonlarda eskiden sadece devlet kanalı olan TRT yayın yapıyordu. 90’lı yıllardan itibaren özel televizyon kanalları teker teker ekranlarda yer almaya başladı. Televizyonların ekonomik olarak devamlılığını sürdürebilmeleri için reklam gelirleri yegane kaynakları olmuştur. 40 yıla yakın süredir devam eden, televizyonculuk tarihinde yer etmiş unutulmaz nostaljik reklamlar ekrana gelmiştir.

Günümüzde reklam çekimleri için büyük yatırımlar yapılmaktadır. Reklam dünyasının geldiği son noktayla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için dünyanın en pahalı 7 televizyon reklamına göz atabilirsiniz.

Firmaların hizmete sundukları ürünleri tanıtmaları için en iyi ulaşım aracının reklam sektörü olduğu bilinmektedir. Televizyonun yaygınlaşması ile beraber, firmalar yayımladığı reklamlar ile halkın hemen her kesimine ulaşma imkanı bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Muhteşem Tasarımlarıyla Dünyanın En Pahalı 10 Televizyonu

İzlediğiniz videoda geçmişten günümüze akıllarda yer etmiş reklamlara tanık oluyorsunuz. İzlediğiniz andan itibaren tekrar hatırlayacağınız bu reklamlar ile geçmişte yolculuğa çıktığınızı hissedeceksiniz.

Videoda ilk olarak Ali Desidero tiplemesi ile akıllara yer etmiş Derby bıçak reklamını izliyorsunuz. Yayınlandığı zamanda büyük yankı uyandıran bu reklam, replikleriyle ve oyunculuk performansı ile akıllarda yer etmeyi başarmıştı.

Tavsiye İçerik: Dünyanın En Büyük 10 Reklam Bütçesi

2000’li yılların başında cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle beraber GSM operatörleri de ardı arkası kesilmeyen reklam filmlerine imza attılar. Bunlar arasında en çok akıllarda yer edenler ise Cem Yılmaz’ın Telsim reklamlarını gösterebiliriz. Aynı şekilde yine Telsim’in, Yılmaz Erdoğan ile beraber çektiği reklam izleyenlere tebessüm ettirmeyi başarmıştır.

Türkiye ve Dünyadan Eski Araba Reklamları için TIKLAYIN.

Videonun devamında izlediğiniz pek çok reklam sizleri geçmişe götürecek ve hafızalarınızda pas tutmuş anıların yeniden canlanmasına sebep olacaktır. Videonun sonunda izleyeceğiniz bonus reklamı ise kaçırmamanızı öneriyoruz. Yerel bir kanalda yayınlanmış bu reklamı şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

Televizyon kanallarının en önemli gelir kaynağı olan ve çok büyük bütçelerin ayrıldığı reklam sektöründe her geçen gün yeni reklamlar çekilmeye devam edecektir. Bu reklamlardan bazıları ise akıllarda yer edip unutulmazlar arasında yerini alacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum