Yatırım yapmaya başla!

Eski Sevgilinizle Arkadaş Olmamanız Gerektiğini Gösteren 5 Şey

Eski Sevgilinizle Arkadaş Olmamanız Gerektiğini Gösteren 5 Şey

Eski sevgililer! Ne çektiniz onlardan değil mi? Gecenizi gündüzünüze karıştırdılar, sarhoşken arayıp rahatsız ettiler, hiç beklemediğiniz anlarda mesaj attılar. Yani, bir nevi kabusunuz oldular. İlişkiler, pek sağlıklı sonuçlanmadığı için bir taraf her zaman daha fazla üzülüyor. O taraf sizseniz, bazı tehditlerle bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan elbette saçma sapan ayrılık hikayeleri dinlemişsinizdir.

Peki, eski sevgiliyle barışmaya ne kadar olumlu bakıyorsunuz? Birçok arkadaşım var; eski sevgilisiyle barışan, onsuz yapamayacağını iddia eden… Şunu söylememe izin verin; ilişki bir kere bitiyorsa, zaten belli bir sorun yüzünden bitiyordur. Bu yüzden, hiçbir şey yokmuş gibi tekrardan bir araya gelip aynı sorunun gün yüzüne çıkmasını bekleyemezsiniz. Hele ki arkadaş olmak, yok Allah korusun. Hala bir şeyler hissettiğiniz o kadar şey paylaştığınız bir insanla nasıl arkadaş olabilirsiniz ki? Bu durumun ortaya çıkardığı bir sürü etken olacaktır. Bunu güzel şekilde sürdürebilen eski sevgililer var. Ancak öyle bir an gelir de taraflardan biri duygularını kontrol edemeyip, tekrar bir şeyler hissetmeye başlarsa, işte o zaman işler çok karışık bir hal alabilir.

O halde, hep beraber listemize bir göz atalım ve eski sevgiliyle arkadaş olma durumunda başımıza gelebileceklerden haberdar olalım:

1 Sosyal Medya Hesaplarını İncelemek

Sosyal Medya Hesaplarını İncelemekDaha yaygın bir kelime ile “stalk” olarak bilinir. Şimdi, iyi güzel siz ayrıldınız; ama her şey bitti mi? Hayır! Aslında, her şey yeni başlıyor. Bir bakıma bu durumu akıl oyunları olarak da düşünebilirsiniz. Karşılıklı profillere bakmalar, kimin fotoğraflarını beğendi, kimi takip ediyor… Bu tarz şeylerin dahil olduğu uzun bir dönemdir. Eğer eski sevgilinizle arkadaş kalırsanız, böyle bir durumda bir iki ufak laf atmayla karşılaşabilirsiniz. “Sen zaten takip etmedin mi onu?”, “güzel değil mi, git fotoğrafını beğen hemen” tarzında şeylerle karşılaşırsanız, hiçbir şey söylemeye hakkınız yok. Çünkü arkadaş olma kararı aldığınızda, üç aşağı beş yukarı başınıza bunların geleceğini biliyordunuz.

2 Eski Sevgiliye Karşı Hala Sempati Duymak

Eski Sevgiliye Karşı Hala Sempati DuymakAyrıldınız; ama her şey öyle bir anda bitmiyor. Alışkanlıklar ve o güzel anılar bir anda unutulmuyor. Haliyle görüştüğünüz zamanlarda hala sempati duyuyorsunuz. Ne giydiğine dikkat ediyorsunuz, hali ve hareketleri dikkatinizi çekiyor. Bunlar normal şeyler; çünkü siz beraberken de o hareketleri vardı ve onları seviyordunuz. Ayrı olduğunuz için ortada bir sorun da kalmadığına göre bu tarz şeyler tekrardan dikkatinizi çekiyor. Sakın, anlık bir gaza gelmeyin ve barışmaya çalışmayın. Bunlar önceden de olan şeylerdi. Sizin ayrılma sebebiniz farklı, onu hatırlayın ve mantıklı düşünün.

3 Başka Bir İnsanla Görünce Acı Çekmek

Başka Bir İnsanla Görünce Acı Çekmekİşte, en kötüsü bu olabilir. Ayrılığınız zaten taze ve arkadaş kalmaya karar vermişsiniz. Siz hala belki eskisi gibi oluruz diye düşünürken, onun yanında başka bir insan görüyorsunuz. Ne kadar acı verici olduğunu bir düşünün. Düşündünüz sanırım? Güzel; çünkü bu maddeden daha fazla bahsetmeye gerek yok. Acısı olan insanları, yaralarını deşer gibi bastıra bastıra söylemeye de lüzum yok. Onlar zaten biliyor. Çevrenizde bunu yaşamış bir insan bulmanız o kadar zor değil. Ona sorun, eminim size benden çok daha iyi anlatacaktır.

4 Her Konuşmanın Nostaljik Bir Hal Alması

Her Konuşmanın Nostaljik Bir Hal Alması Siz, o insanla birçok şey paylaştınız. Hal böyleyken, isteseniz de istemeseniz de bir araya geldiğinizde konuşacak tek şeyiniz eskiler olacaktır. Bu kesinlikle kaçınılmaz. Bu nostalji; size “ah, ne kadar mutluyduk” da dedirtebilir veya bir anda sizi dipsiz bir tartışma çukuruna da düşürebilir.

5 Her Ne Olursa Olsun, Karşı Tarafa Zarar Gelsin İstemezsiniz

Her Ne Olursa Olsun, Karşı Tarafa Zarar Gelsin İstemezsinizNe kadar kötü ayrılırsanız ayrılın, karşınızdaki insana zarar gelsin istemezsiniz. Ona laf edilmesine müsaade etmezsiniz. Tek sorun ise arkadaş kalıp kalamayacağınıza karar vermektir. Birçoğunuz; arkadaş kalma durumunda bir tarafın önünde sonunda zarar göreceğinin farkındadır.

Bir insanla sevgili olduğunuza göre onunla iyi anlaşıyorsunuz demektir. Peki, arkadaş olarak bunu ne kadar iyi idare edebilirsiniz ya da edebilir misiniz? İşte, bu; sizin vermeniz gereken bir karar. Bu riski göze alıyorsanız, deneyin tabii. Ancak mesuliyeti tamamen size aittir, bunu da unutmayın. Belki zararlı çıkan taraf siz olacaksınız. Yani, böyle bir durumda hiçbir şeyin garantisi yok aslında.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum