Paylaşım

Grand Cherokee’ye Yapılan İşkence Dolu Dakikalara Hazır Olun!

 

Bazı araçların ne kadar sağlam olduğunu kanıtlamak adına ileri boyutlarda, tuhaf testler yapılır. Halen daha yapılmaya devam ediliyor. İzlediğimiz görüntülerı Euro NCAP’ın yaptıklarının anormal derecede olanı. Grand Cherooke’ye yapılanlar hiç denenmemiş testlerdir. Siz de denemeyin!

Bizler onun arazi canavarı olduğunu biliyoruz ama bu adamlar keşfedilmeyen yetenekleri ortaya çıkartıyorlar. Engebeli arazide ilerlerken bilerek girilen bir çukur sonrasında patlamış hava yastıkları ortaya çıkıyor.

Deposuna muhtemelen farklı bir yakıt türü koyuldu ve motorun yanması da sağlandı. Ya da anlık bir arızaydı! Bilinçli kaza sonrasında araçtan kalın bir halat indirildi.

Mutlaka bununla ne yapacaklar diye sizde düşünmüşsünüzdür. 134 metrelik halatın bir ucu ağaca, diğer bir ucu SUV’a bağlandı. Dışarıdan yönlendirebilmek için vitese bir ip takıldı ve ip çekildiği anda araç hareket ettirildi.

Gerçek bir araba değil de sanki kurmalı otomobili videoya almışlar değil mi? Motorun da bir kısmına bağlanan halat, aracın itilmeye başlamasıyla geriliyor ve bitiş noktasında ters kuvvet nedeli ile V8, tepe taklak oluyor.

Sonunda ne mi oluyor; çoğu yeri vurulmuş, motorsuz Grand Cherooke çekiciye bindirilerek götürülüyor. Bence test zorlu ve herkesin yapamayacağı cinsten.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur