Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eski FED Başkanı Bitcoin’in Alternatif Para Olacağını Düşünmüyor

Eski Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke, Bitcoin'in geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu. Ayrıntılar haberde…
Eski FED Başkanı Bitcoin’in Alternatif Para Olacağını Düşünmüyor
Yorum

Bitcoin her geçen gün daha fazla kabul görmekle beraber, gelecekteki kullanım alanına dair tartışmalar sürüyor. Dünya genelinde artan enflasyon ve durgunluk endişeleri ile beraber Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak kullanılma olasılığında bahsediliyor.

Eski Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke, ABD’nin resesyona girdiğine inanıp inanmadığını ve kriptonun alternatif bir para biçimi olarak yerini alıp alamayacağına dair görüşlerini paylaştı.

Kripto paralarla ilgili görüşlerini paylaşan Bernanke, “Değeri dakika dakika değişen Bitcoin ve diğer para birimleri başarılı olsa da fiat paraların yerini almakta başarılı olamadılar.” değerlendirmesinde bulundu.

Eski FED başkanı Bitcoin’in fiat paranın yerini alması için yiyecek satın almada kullanılabilmesi gerektiğini belirtti. Bitcoin’in çoğunlukla yeraltı ekonomisi faaliyetleri ve yasadışı şeyler için kullanıldığını söyleyen Bernanke, alternatif bir para olacağını düşünmediğini ifade etti.

Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu ve daha fazla düzenlemeye tabi tutulması gerektiğini kaydeden Bernanke, yatırımcıların yüksek riskin farkında olması gerektiğini söyledi.

Bitcoin Savunucusundan Yanıt

Bununla birlikte, ünlü bir Bitcoin savunucusu olan Anthony Pompliano, Bernanke’nin bir önyargısı olduğunu ve görüşlerinin yanlış olduğunu belirtti. Pompliano, Bernanke’nin eskiden Federal Rezerv’in içerden biri olduğuna atıfta bulunarak, ‘kendisi para basma makinesinin bir parçası’ diye konuştu.

Eski FED başkanının, Bitcoin’in yasa dışı alanlarda kullanıldığına dair söylemlerine de yanıt veren Pompliano, blockchain üzerindeki tüm işlemlerin kayıt altına alındığını ve böyle bir şeyin olmadığını belirtti.

Pompliano, Bitcoin ile Sopify’dan Starbucks, Walmart ve McDonald’s’a kadar en iyi perakendecilerin ilgilendiğini ve kripto para birimi ile ödeme yapabileceğini öne sürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu