Yatırım yapmaya başla!

Silikon Vadisi’nden Kaçan Eski Facebook Yöneticisi İnsanları Yaklaşan Sona Karşı Uyarıyor!

Yıllarca Silikon Vadisi’nde çalışan Antonio Garcia Martinez; korkutucu açıklamalar yaptı. Bir anda tüm hayatını değiştirerek medeniyetten olabildiğince uzaklaşan eski Facebook yöneticisi, insanları hangi tehdide karşı uyardı?
Silikon Vadisi’nden Kaçan Eski Facebook Yöneticisi İnsanları Yaklaşan Sona Karşı Uyarıyor!

“Çok kısa bir süre içinde dünyanın neye benzeyeceğini gördüm ve bu bana yetti.” diyen eski Facebook çalışanı, yaptığı açıklamalarla pek çok kişiyi korkuttu. Çünkü o da Stephen Hawking gibi insanoğlunu yapay zekanın oluşturabileceği tehditlere karşı uyardı. Böylelikle son dönemin en çok dikkat çeken ve en çok tartışma yaratan konuları arasında olan yapay zeka meselesine, bir yenisi daha eklendi.

Yapay zeka konusunda Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasındaki söz düellosunun ardından, şimdi de eski Silikon Vadisi çalışanı Martinez dikkat çekti. İşi gücü bırakıp, tam anlamıyla inzivaya çekilen Martinez, BBC’ye verdiği röportajda; hem düşüncelerini dile getirdi hem de dikkate almak isteyen insanlara uyarıda bulundu. İşte, okuduktan sonra ister istemez tedirgin olacağınız o açıklamalar:

Antonio Garcia Martinez, Silikon Vadisi’ni terk ettikten sonra Seattle kenti açıklarındaki Ocras Adası’ndan büyük bir arazi satın almış.

Antonio Garcia Martinez, Silikon Vadisi’ni terk ettikten sonra bir adaya yerleşmiş.

Çünkü o kısa süre sonra dünyanın sonunun geleceğini düşünüyor. Ayrıca kendisi gibi düşünen pek çok eski Silikon Vadisi çalışanı olduğunu, onların da medeniyetten uzakta yeni bir yaşama başladıklarını dile getiriyor.

“Dünyanın gelecek 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini gördüm. Şu an size inanılmaz gibi gelen şeyler çok yakında gerçek olacak.”

Martinez: “Dünyanın gelecek 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini gördüm."diyor.

“Gelecek 30 yıl içerisinde dünya nüfusunun yarısı işsiz olacak. İşler çirkinleşebilir. Medeniyet tamamen çökebilir. O yüzden ben de buradayım.” diyen Martinez, yeni yaşam alanını gelecekteki tehditlere karşı önlem alacak şekilde düzenlemeyi de ihmal etmiyor. Adadaki arsası üzerinde barınaklar inşa eden Martinez; yiyecek, içecek, hatta silah stoğu yapıyor.

Olayı abartıp abartmadığı sorusuna ise siyaset ve teknoloji arasındaki büyük bir yarış olduğunu, robotlar yüzünden çok sayıda kişinin işsiz kalacağını ve sonunda bir kaos çıkacağını
belirtiyor.

Gelecek 30 yıl içerisinde dünya nüfusunun yarısı işsiz kalacağını, kaos çıkacağını söylüyor.

Martinez’in düşünceleri ütopik görülse de halihazırda dünyanın ilk robot avukatının 50 eyalette hizmet verdiği çağımızda her şey mümkün görünüyor demek hiç de yersiz değil diye düşünüyorum.

Kaldı ki teknolojinin, dünyanın sonunu getireceği görüşünü destekleyen daha pek çok gelişme var. Tıpkı önümüzdeki 10 yıl içerisinde seks robotlarının devrim yapacağı teorisi gibi!

Tıpkı önümüzdeki 10 yıl içerisinde seks robotlarının devrim yapacağı teorisi gibi!

Sonuçta; Martinez bekleyip görmek yerine kararını medeniyetin çöküşü riskine karşı önlem almayı tercih etmekten yana kullanmış. Ve olur da dedikleri çıkarsa, kendimizi dünyanın sonu konulu kıyamet filmlerini aratmayacak yerlerde bulmamız işten bile değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum