Yatırım yapmaya başla!

Eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan Hayatını Kaybetti!

Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan hayatını kaybetti. Detaylar aşağıda;
Eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan Hayatını Kaybetti!

Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’ın hayatını kaybettiği bildirildi. Haber tüm dünyada büyük yankı uyandırırken, Kofi Annan’ın henüz teşhisi konulamayan bir hastalık nedeniyle İsviçre’nin başkenti Bern’de tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirdiği söylendi.

Kofi Annan Vakfı’ndan yapılan açıklamayla duyurulan üzücü haberde kurum, 80 yaşındaki Annan’ın ölümüyle ilgili taziye mesajı yayınladı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de yaptığı açıklamada Annan’ın ölümünden dolayı derin üzüntü duyduklarını dile getirerek; “Annan sorunlara diyalogla yaklaştı, barış için hiç durmadan çalıştı ve hayatını buna adadı” ifadesini kullandı.

1997 ile 2006 yılları arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak görev yapan Kofi Annan, İsviçre’de hayatını kaybetti.

80 yaşındaki ünlü ismin İsviçre’nin başkenti Bern’de tedavi altında olduğu hastanede öldüğü kaydedildi. Dünya barışına yaptığı katkılar dolayısıyla 2001 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Annan’ın ölümü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ses getirdi.

Keza kendisi Kıbrıs’ta iki tarafında oylamasına sunulan fakat Rumlar tarafından kabul edilmeyen Annan Planı’na da isim vermişti.

BM Eski Genel Sekreteri Kofi Annan Hayatını Kaybetti! Seen by Aysun Bayhan at 14:37Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak görev yapan ilk siyahi Afrikalı olarak da bilinen Annan, 2003’te Kıbrıs Sorunu’na yeni çözümler önermiş ve referanduma öncülük etmişti. Ayrıca aynı yıl, ABD’nin Irak’a yaptığı müdahale sırasında Birlemiş Milletler’in devre dışı kalması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

2 Ağustos 2012 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun Kofi Annan’ın Suriye özel temsilciliği görevini bıraktığını açıklamıştı. 2 Ağustos 2012 tarihinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun Kofi Annan’ın Suriye özel temsilciliği görevini bıraktığını açıkladı.

8 Nisan 1938’de Gana’da dünyaya gelen üniversite eğitimini Gana, ABD ve İsviçre’de yapan Kofi Annan, daha sonra BM bünyesinde çalışmaya başlamıştı. Kendisi Genel Sekreter görevine getirilmeden önce Genel Sekreter Müsteşarlığı yapmış ve 2007’de görevi Ban Ki-moon’a devretmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum