Yatırım yapmaya başla!

Eşinizin Daha Çok İlgiye İhtiyaç Duyduğunun 5 Açık İşareti

Eşinizin Daha Çok İlgiye İhtiyaç Duyduğunun 5 Açık İşareti

Erkeklerin kadınları anlamakta ne kadar zorlandığını hepimiz biliyoruz sanırım. Hatta bazıları bunu, kadınların dünya dışı varlıklar olduğunu söyleyecek kadar abartmış durumda! Erkeklere göre onların ne istediklerini anlayabilmek, dünyanın şifresini çözmekten bile daha zor. Onlara göre kadınların söyledikleriyle yaptıkları arasında muazzam bir çelişki var. Her şey güzel giderken aniden triplere giren, garip davranmaya başlayan kadınlar; işte bu gibi özellikleriyle erkekler için tam bir bilinmez haline dönüşüyorlar. Oysaki kadınları anlamak, onların gerçekten ne istediğini çözebilmek hiç de öyle erkeklerin sandığı kadar zor değil.

Mesela; ne yapsalar da eşlerini mutlu edemediklerini söyleyen erkeklerin en büyük sorunu, olayı doğru bir şekilde anlayamamaları. Peki, olay nedir? Erkeklerin ellerinde çiçeklerle eve gelip bütün akşam televizyon karşısında uzandıktan sonra “neden hiçbir şeyden mutlu olmuyorsun?” diye eşlerine anlamsız sorular yöneltmesidir. Evet, tam olarak budur! İki çiçek almanın ya da evin her ihtiyacını eksiksiz gidermenin bir kadını mutlu etmek için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünen erkekler, doğal olarak “bu kadınlar adamın ömrünü yer!” gibi serzenişlerle hemcinslerine dert yakınırlar. Hatta etrafımız sadece bu yüzden, yani birbirlerini doğru dürüst anlayamadıkları için evliliklerine son veren çiftlerle dolu! Biliyorum üzücü, ama gerçek bu!

Sonuçta; hayatı boyunca evliliğini mutlu mesut sürdürmek isteyenler birbirlerini anlamak için çift olarak emek vermek zorunda. Bir tek erkeklerin kadınları anlaması gerek demiyorum. Elbette, aynı şekilde kadınların da bunun için uğraşması gerekiyor. Ama “erkekleri anlamak çok zor” yerine “kadınları anlamak çok zor” cümlesini çok daha sık duyduğumuz için bugünkü önceliği centilmenlere vermek istedim. Çünkü erkeğin bir adım atması, kadının ona doğru iki adım atmasına ve büyük ihtimalle tüm sorunların çözülmesine yardım edecektir. Bütün bu dediklerimde hemfikirsek, eşinizin daha çok ilgiye ihtiyaç duyduğunun işaretlerini incelemeye başlayalım diyorum. Kim bilir, belki de bu yazıyı okuduktan sonra eşinizin söylediğiyle içinden geçenin ne zaman aynı ya da ne zaman tam tersi olduğunu anlayabilirsiniz. Şayet bunu başarabilirseniz, inanın bana beraberliğinizde ikinci baharınızı yaşama fırsatı bulacaksınız.

İşte eşinizin düşündüğünüzden çok daha fazla ilgiye ihtiyaç duyduğunun apaçık işaretleri:

Eften Püften Sebeplerle Size Kusur Bulması!

Eften Püften Sebeplerle Size Kusur Bulması!Akşam evinize gidip, yemeğinizi yediniz. Tam şöyle derin bir “ohh” çekecekken, her an ağzından alev çıkacakmış gibi görünen öfkeli eşinizin tam karşınıza dikildiğini görürsünüz. “Eyvah, acaba yine ne yaptım?” diye düşünecek fırsat bile bulamadan, otomatiğe bağlamış eşinizin azarlarına maruz kalırsınız. Aslında o kadar çok şey yapmışsınızdır ki bazen kendinizden şüphe etmeye başlarsınız. Çoraplarınızı çıkartıp kenarda bırakmış, çay bardağınızı kaldırmamış, diş macununu ortasından sıkmış, çocukla ilgilenmemiş, faturayı ödememiş, telefonunuza yapışmış, ceketinizi yine asmamış, masayı kaldırmamış, ona hiç yardım etmemiş, her akşamki gibi yine bencillik etmiş ve daha bir sürü farklı şey yapmışsınızdır.

Toplasanız elle tutulur bir tanecik sorun bile denk gelmeyecek bu eften püften sebepler yüzünden her ikiniz de mutsuz olursunuz. Oysaki eşinizin derdi çoraplarınızı ortalıkta bırakmanız ya da diş macununu ortasından sıkmanız değildir. O bulduğu bu saçma sapan nedenler yüzünden size kızmaktadır, çünkü aslında tek istediği sizin ilginizdir.

Dışarı Çıktığınızda Burnunuzdan Getirmesi!

Dışarı Çıktığınızda Burnunuzdan Getirmesi!Tamam, erkeklerin geneli kadınlara göre özgürlüğüne daha düşkün. Bunu hepimiz biliyor ve kabul ediyoruz. Ama eşiniz etmiyorsa, burada bir sorun var demektir. Yani ne zaman dışarı çıkmak isteseniz, eşiniz bir yolunu bulup bunu burnunuzdan getirmeyi başarıyorsa, büyük ihtimalle ona yeterince ilgi göstermediğiniz içindir. Halı saha maçlarınız, erkek erkeğe toplanıp bir şeyler içmeye gitmeniz, tatil günlerinizde üşenmeyip sabahın kör karanlığında balığa çıkmanız eşinizi irrite ediyorsa; kendinizde ne sorun olduğunu bir düşünmelisiniz. Çünkü emin olun ki yeterince ilgi gösterilen ve sevildiğini hisseden hiçbir kadın eşinin dışarı çıkmasından rahatsızlık duymaz.

Hatta yeri gelir, eşini evden yollayabilmek için her türlü yolu dener. Sonuçta onun düşüncesine göre sabahın köründe kalkıp balığa gidebiliyorsanız, bir pazar sabahı kahvaltısını da hazırlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla halı saha maçı yapmak için yeterince enerji bulabiliyorsanız, akşam eşinizi yemeğe çıkarmak için de bulabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan telefon geldiğinde evden jet gibi çıkıp koşa koşa yanına gidebiliyorsanız, eşiniz sizi yan odadan çağırdığında da aynı hızı ve isteği gösterebilirsiniz. Ne demek istediğimi, anladınız değil mi? Hala mı hayır? Yani diyorum ki eşinizin yaptığı şey kıskançlıktan değil de kırgınlıktan! İşte bu nedenle özgürlüğünüzün eşiniz tarafından kısıtlandığını düşünüyor, neden böyle yaptığına bir türlü anlam veremiyor ve bu büyük sorundan kurtulmak istiyorsanız; onunla daha çok ilgilenmeye başlamalısınız.

Size Kendinizi Suçlu Hissettirmesi!

Size Kendinizi Suçlu Hissettirmesi!Eşinizin daha çok ilgiye ihtiyaç duyduğunun bir diğer açık işareti de bu! Yani size kendinizi suçlu hissettirmesi! Televizyonun karşısında saatlerce uzandığınız, arabanızı yıkamak için tüm gününüzü harcadığınız, telefonunuzu elinizden düşürmediğiniz, benzer bir sürü şey yaptığınız için sizi suçluyor ve gerçekten üzgün hissetmenizi sağlıyorsa; aslında size ilgi istediğini söylemeye çalışıyordur. Başka şeylere seve seve vakit harcadığınızı görüyor ve aynı şeyi onun için de yapmanızı istiyordur. İşte bu nedenle bazen sizi kıracağını bile bile üstünüze geliyor, azıcık mutluluğunuzu kursağınızda bırakıyordur. Sonra siz de “ne yapsam yaranamıyorum” diye düşünmeye başlarsınız. Aslında yapmanız gereken şey açıkça ortadır. Yalnızca eşinize sevginizi biraz daha belli etmeniz ve onun için de zamanınız olduğunu hissettirmeniz gerekmektedir.

Onu Eskisi Kadar Sevmediğinizi Söylemesi!

Onu Eskisi Kadar Sevmediğinizi Söylemesi!Biliyorum biliyorum. Erkeklerin en mağdur olduğu ilişki konulardan bir tanesi de bu. Şu meşhur “beni artık eskisi kadar sevmiyorsun” cümlesi! Aslında eşinizi en az eskisi kadar sevdiğinizi söyleseniz bile, yine de sürekli olarak bu tarz serzenişlerle karşılaşıyorsanız, o zaman sadece ilginize ihtiyacı var demektir. Aslında kadınları mutlu etmek o kadar kolaydır ki! Arada sırada yapacağınız küçük sürprizler, kenara köşeye bırakacağınız sevimli notlar, gözlerinin içine bakıp ona ne kadar güzel olduğunu söyleyerek, arkadaş ortamınızın içinde onu içtenlikle överek ve daha bir sürü basit hareketle ona eskisinden çok daha fazla sevildiğini hissettirebilirsiniz. Tıpkı ilk tanıştığınız günlerde yaptığınız gibi! Artık eşinizi onu sevdiğinize nasıl bir kez ikna ettiyseniz, aynı şeyi bir kez daha yapabilirsiniz değil mi?

Sizi Sürekli İğnelemesi!

Sizi Sürekli İğnelemesi!Eşinizin ilginize gereksinimi olduğunun en açık işaretlerinden bir tanesi de bu! Yani eşinizin her fırsat bulduğunda size karşı iğnesini çıkarması! Aslında bu gelinebilecek en son noktadır diyebilirim. Çünkü bunun bir adım ötesinde genellikle olumsuz sonuçlarla karşılaşılmaktadır. İşte bu yüzden, eşiniz sürekli sizi iğneliyorsa hareketlerinize bir an önce çeki düzen vermenizi öneririm. Çünkü ilgisizliğe tahammülü kalmayan eşiniz bir yerden sonra ne yapsanız da görmezden gelmeye başlayacaktır. Sizin bu alakasızlığınızdan bıkıp usanmıştır çünkü. Onunla ilgilenmeyip ilgilenmeyip iki çiçek, iki öpücükle gönlünü almaya çalışmanız eşinizi daha da çok sinirlendirecektir.

Dolayısıyla ilk başta yapmanız gereken şey eşinizle konuşup, hatalarınızı anladığınızı söylemeli ve bu kadar zamandır onu ihmal ettiğiniz için özür dilemelisiniz. Eğer içtenliğinize inanırsa ne ala! Hemen silahlarını bırakarak size teslim olacak ve attığınız bu adıma karşılık size doğru hızla koşmaya başlayacaktır.

Aslına bakarsanız kadınları anlamak çok da zor değil! Sadece onların gönlünü hoş tutmayı bilmeniz gerekiyor! Çünkü küçücük şeylerden bile mutlu olabilen kadınların yüzünü güldürmeyi başaramıyorsanız, bir yerlerde mutlaka hata var demektir. Genellikle bu hatanın onlara yeterince ilgi göstermemekten kaynaklandığını görüyoruz. Bu yüzden eşiniz açıkça size ihtiyacı olduğunu göstermeye çalışıyorsa, bu işaretlerin farkına varmalı ve onun istediği gibi yanında olmayı öğrenmelisiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum