Yatırım yapmaya başla!

ESET Android Kullanıcılarının PayPal Hesabını Boşaltacak Virüs Yakaladı!

Güvenlik şirketi ESET, Android kullanıcıları için tehdit oluşturacak bir truva atı keşfetti.
ESET Android Kullanıcılarının PayPal Hesabını Boşaltacak Virüs Yakaladı!

Slovakya merkezli BT güvenlik şirketi ESET, geliştirmiş olduğu yazılımlar ile bilişim dünyasında önemli bir yere sahip. Bilindiği üzere bilgisayar dünyasında çokça kötü amaçlı yazılım ve virüsler, kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirebiliyor. Hatta pek çok uygulamanın dolandırıcılık faaliyeti yürüttüğü biliniyor.

ESET’in, son olarak keşfettiği tehlikeli yazılım Android cihaz kullanıcılarını ilgilendiriyor. Truva atı olarak nitelendirilen yazılım, Android cihazlarda ortaya çıkıyor ve kullanıcıların PayPal hesaplarını ele geçiriyor. Üçüncü parti uygulama mağazalarında fark edilen truva atı, kullanıcıların kişisel bilgilerini alırken hiçbir belirti vermiyor.

Android Kullanıcıları için Tehdit Oluşturuyor

Android Kullanıcıları için Tehdit Oluşturuyor

ESET’in saptadığı tehlikeli yazılım, Android cihazlarına pil optimizasyonu indiren kullanıcıları tehdit ediyor. Cihaza giren yazılım, kullanıcıların ruhu bile duymadan PayPal hesaplarındaki parayı alabiliyor. Android/Spy Banker AJZ adı verilen virüs, cihazra PayPal uygulaması olması durumunda, faaliyete geçiyor. Ülkemizde PayPaş

ESET yetkilisi Lukas Stefanko, açıklamasında virüsün kendisinden 1000 dolar transfer etmeye çalıştığını ve tüm işlemlerin sadece 5 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştiğini ifade etti. Eğer kullanıcıları dikkatli olmaz ise üçüncü parti mağazalardan indirilen uygulamalar, cihazlar için risk oluşturuyor.

Ülkemizde PayPal’da erişim engeli olmasına rağmen, kullanıcıların yine de dikkatli olmasında fayda var. Çünkü tehlikeli yazılımın başka maharetleri de yok değil. Güvenlik şirketinin tespit ettiği truva atı, SMS işlemleri, kişi listesini takip etmek, izinsiz arama, ve yüklü uygulamaların listesini almak gibi çeşitli işlemler yapabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum