Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eşarj Hedeflerini Açıklayan Enerjisa’da Hisseler %2,5 Artıda Açıldı

Elektrikli araçlara talebin artmasına bağlı olarak bu alandaki çalışmalarını hızlandıran Enerjisa’nın hisseleri, son işlem gününe pozitif başladı.
Eşarj Hedeflerini Açıklayan Enerjisa’da Hisseler %2,5 Artıda Açıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerjisa Enerji A.Ş. hisseleri Perşembe günü kapanışı 10,34 liradan yaptı. Dün elektrikli şarj istasyonu hedeflerini açıklayan şirkette, hisseler bu sabah %2,51 artıda güne başladı.

ENJSA kodlu hisseler Cuma günü açılışı 10,60 liradan yaptı.
Enerjisa Hissesi %2,51 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dün 10,33 – 10,42 arasında hareket etti. Bu hafta sakin performans sergileyerek, %1’in altında yükseldi. Hisseler aylık dönemde yatırımcısına %7’ye yakın kaybettirdi. Söz konusu dönemde 10,15 – 11,28 arasında işlem gördü.

Yıllık getirisi %21 ile sınırlı düzeyde oldu. Ziraat Yatırım sabah analizinde, Eşarj konusunda bu yıl içinde gerçekleşmesi planlanan çalışmaların açıklanmasının hisseler üzerinde etki yaratmayacağını belirtti.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada otomotiv lastikleri üreten Brisa ile birlikte hızlı elektrikli şarj istasyonu sayısını 17’ye çıkaracağını bildirdi. Çoğunluk hissesine sahip olduğu, Türkiye’nin ilk elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj ile Brisa arasında 2 yıl önce imzalanan sözleşme kapsamında 8 istasyon devreye alındı.

Bunların yer aldığı iller; İstanbul, Bursa, Denizli, Antalya, Tekirdağ, Trabzon ve Adana oldu. Yıl sonuna kadar 9 istasyonun daha kurulması hedefleniyor. Tahmini şehirlerin ise Ankara, Mersin, Amasya ve Diyarbakır olduğu açıklandı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, Eşarj’ın 2021 yılında 150 bin kez şarjlanma sayısına ulaşan ilk şarj istasyonu şirketi olduğunu söyledi. Elektrikli araç sayısının artmasına bağlı olarak, bu alandaki çalışmalarını da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.