Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eroğlu: Promosyonlar Banka Çalışanlarına da Verilmeli

Bankaların sunduğu promosyon imkanı, kamu bankası çalışanlarını kapsamadı. Konuya ilişkin açıklama yapan Öz Finans-İş Sendikası Başkanı, Bakan Nebati’yi işaret etti.
Eroğlu: Promosyonlar Banka Çalışanlarına da Verilmeli
HABER GİRİŞ

Kamu çalışanlarına verilen banka promosyonlarında beklenti artarken, banka çalışanlarının promosyona dahil edilmemesi şikayetleri beraberinde getirdi. Konuya ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenen Öz Finans-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, kamu bankası çalışanlarının da promosyon kampanyasına dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Temsil ettiği sendikaya, kamu bankası olan Ziraat, Ziraat Katılım ve Halkbank’ın da bağlı olduğunu belirten Eroğlu, söz konusu bankalardaki çalışanların kamu personellerinin faydalandığı banka promosyonu imkanından faydalanması gerektiğinin altını çizdi.

Eroğlu, “Birçok kurum çalışanın 30 ila 40 bin lira arasında banka promosyonu aldığı bu dönemde, kamu bankası çalışanları bu haktan mahrum kalıyor” dedi.

“Mum artık dibine de ışık vermeli” diyerek, promosyon ödemeleri dahil, bankacılık sisteminin aksamadan çalışmasına katkı sağlayan çalışanların içinde bulunduğu sistemden fayda sağlamasını savundu.

Bakan Nebati’ye Seslendi: Gerekli Adımlar Atılmalı

Yaklaşık 60 bin kamu bankası çalışının aynı zamanda zaruri müşteri haline getirildiğini belirten Eroğlu, personellerin maaşlarına göre Kredili Mevduat Hesabı (KMH) hesabı tanımlandığını, her ay KMH ve kredi kartı faizini ödediklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Sendika Başkanı, “Böyle de bir tablo söz konusuyken, milyonlarca emekli ve çalışanın maaş promosyonu işlemlerine imza atan banka çalışanları, maaş promosyonu imkanından yararlanamıyor” dedi.

Dile getirdiği sorunun çözümü için Hazine ve Maliye Bakanı’nı işaret ederek, “Kamu bankası çalışanlarının, çalıştıkları bankalardan maaş promosyonu alabilmesine imkan sağlayacak adımlar atılmasını talep ediyoruz” şeklimde çağrıda bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.