Yatırım yapmaya başla!

Erkeklerin Kadınlar Tarafından Anlaşılması Gerektiğini Düşündüğü 8 Şey

Erkeklerin Kadınlar Tarafından Anlaşılması Gerektiğini Düşündüğü 8 Şey

Günümüz ilişkileri hakkında hepimizin az çok bir fikri var. İki taraf da birbirlerinden genel olarak şikayetçi. Kusursuz bir ilişki yaratmak neredeyse son zamanlarda imkansız. Her iki tarafın da birbirinden yakındığı çok durum var. Hele ki bayanlarımızın dertleri hiç bitmiyor. İstedikleri takdirde her gün farklı bir şey bulabilirler. Neyse ki arada insaflı anlarına denk geliyoruz ya da uğraşmak istemiyorlar, orası ayrı. Biz erkeklerin de çok geri kalır bir yanı yok. Bizim içimizden de çıkıyor arada, çıkmıyor değil. Tripten tribe koşabiliyoruz. Bayan arkadaşlar, böyle durumda bizleri az biraz yalnız bırakırsanız zaten “ben erkek adamım, ne diye trip atıyorum” diyerek hemen kendimize geliyoruz.

Konumuz bu olduğu için şu an ilişkide çıkan sorunlardan bahsediyorum. Yoksa bayanlar sürekli uğraşmıyor, erkekler sürekli atarlanmıyor, bazı ilişkiler evlilikle bitiyor orası ayrı bir konu. İlişkiler aslında bir paragraf gibi giriş-gelişme-sonuçtan ibarettir.

Giriş kısmı; iki tarafında birbirlerine hayır diyemedikleri, “fark etmez” diyerek 34978 saat nereye gideceklerine karar veremedikleri ve iki tarafında olabildiğince sorundan kaçınmaya çalıştıkları zamandır.

Gelişme kısmı; çift artık birbirini iyice tanır. Yapılmak istenilmeyen bir şeye direkt “hayır” denir. Ya da şöyle, yapmak istemeyen taraf sırf o istiyor diye yapar ama hoşnutsuzluğunu belli eder. Daha sonradan kendisinin yapılmasını istediği bir şeye hayır dendiğinde ise “ama ben senin için bunu yaptım” diyerek başına kakılır. Yemek yenilecek yerler zaten artık sabitleşmiştir. Her iki tarafta birbirlerinin nelerden hoşlandığını, nelere kızacağını bilir ve ona göre davranır.

Sonuç kısmı; hani umarım ilişkileriniz bitmez ama maalesef bildiğimiz bir şey var ki her beraber olan çift evlenmiyor. Bu aşamaya gelen ilişkilerde; saygısızlık, karşı tarafın ne düşündüğüne önem vermeme, ilgilenmeme, alışkanlık haline gelip monotonlaşma gibi sorunlar olabilir.

Şimdi, ben bu yazıyla ilişkilerinizin bitmesini engelleyemem ama en azından kızlarımız için erkekleri çileden çıkarmamak adına birkaç tüyo verebilirim.

Evet bayanlar, erkeklerin sizlerden anlamanızı beklediği 10 şey karşınızda:

  • Tuvalet kapağıyla olan ilişkimize saygı gösterin. İndirmediysek oturmadan önce bir bakın ki içine düşme sorunu yaşamayasınız, kaldırmadıysak da oturmadan önce bir silin. Bu çok zor bir şey değil bence. Lafını yapmaya pek de gerek yok.
  • Hayatımızda bazen sizinle alakasız, ailevi veya bir arkadaşımızla yaşadığımız problemler olabiliyor. O zamanlarda sizleri ihmal ediyor olabiliriz ama durumun ciddiyetini de böylece anlamanız gerekiyor. Her zaman sizi düşünemiyoruz. Kusura bakmayın.
  • Halı sahalar en önemli konu olabilir. Telaş yapmayın! 14 tane erkeğin bir araya geldiği naçizane yerlerden birisidir. Etrafta bir tane bile dişi bulunamaz. Ortam testosteron kokusundan geçilmiyor bile. O yüzden onlara gözünüz kapalı izin verebilirsiniz.
  • “Ne yapıyorsun?” sorusuna verilen kaçamak cevaplar bizi pek ilgilendirmiyor. Kesin olmalısınız. Gerisini biz pek umursamayız. “Şuradaydım, şu vardı, sonrasında ben şöyle yaptım da sonra o oldu, ama aslında şuraya gidicektik de şu geldi, böyle dedi” değil. “Şuradayım, şunu yapıyorum, yanımda şunlar var” bu şekilde net cevaplar bizi ilgilendiren kısım.
  • Bazılarımız her ne kadar iyi hatırlasa da kimileri için en büyük problem önemli günleri hatırlamak. Bu gibi durumlar için bayanlar yapmanız gereken şey şu; erkek arkadaşınızı/kocanızı tanıyorsunuz, hatırlayıp hatırlamayacağını biliyorsunuzdur. Eğer hatırlamayacağını düşünüyorsanız önemli gün ve tarihleri görebileceği bir yere yazarsanız, onlar da böylelikle unutmamış olur.
  • Evet – Hayır. Bir soru sorduğumuzda vermenizi beklediğimiz cevaplar. “Bilmiyorum, emin değilim, farketmez” gibi şeyler değil. Net olun, ne istediğinizi bilin.
  • Haftanın 4 günü eğer başınız ağrıyor, hasta oluyor veya herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız, bizim de yapabileceklerimiz kısıtlı. Her şeyi bizden beklemeyin. Tamam ilgileniriz ama nereye kadar. Doktora götürmemizi rica ederseniz, her şey çok daha kolay olur.
  • Bizden ya bir şey yapmamızı rica ederseniz ya da bir şeyin yapılması gerektiğini söylersiniz. Ama ikisi aynı anda olmaz. O zaman beyin yanıyor. Hangisi önce olmalı, hangisini yapsam, etsem derken canımız çıkıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum