Yatırım yapmaya başla!

Ericsson 5G Hız Testinde Huawei’ye Fark Atarak Rekor Kırdı

Telekomünikasyon devi Ericsson, 5G altyapısı ile yaptığı testte ulaşılması güç bir rekora imza attı.
Ericsson 5G Hız Testinde Huawei’ye Fark Atarak Rekor Kırdı

Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Ericsson, geçmişte piyasaya sürmüş olduğu telefonlar ile büyük kitlelere ulaşmıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana şirketler yeni internet altyapısı 5G’ye yönelik yatırımlar yapıyor. Bu altyapıya yönelik büyük yatırımlar yapan başlıca şirketler arasında Ericsson ve Huawei geliyor. Çinli teknoloji devi bilindiği üzere ABD yaptırımları nedeniyle zor bir süreçten geçiyor. Buna rağmen İngiltere’nin aralarında olduğu çok sayıda ülkenin 5G altyapısını kuruyor.

İsveç merkezli telekomünikasyon devi Ericsson, yatırımları ile dikkat çeken bir başka şirket olarak karşımıza çıkıyor. Şirket kullandığı ticari çözümleri ile 5G için bir hız testi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Çinli Huawei yapmış olduğu 5G testi ile gündeme gelmişti. Son derece yüksek bir hız elde eden Huawei’ye cevap Ericsson’dan geldi. Telekomünikasyon devi Huawei’ye 5G testinde büyük fark atmayı başardı.

Ericsson’dan 5G Testi

Ericsson’dan 5G Testi

Geçtiğimiz günlerde Huawei yapmış olduğu hız testinde 2.92 Gbps’a ulaşmış ve kendi rekorunu kırmıştı. İsveç merkezli Ericsson ise Qualcomm’un Snapdragon X55 5G Modem-RF sistemini kullanarak yeni bir test gerçekleştirdi. Şirket testte 4.3 Gbps gibi rekor bir hıza ulaştı. Bu rakam ile Ericsson en büyük rakibi Huawei’ye büyük fark attı ve ulaşılmış en yüksek hızın altına imzasını atmış oldu. Şirket 5G altyapısını bu yıl içerisinde tüketicilere sunmayı planlıyor.

Kurulan altyapının teknolojinin pek çok alanında büyük etkisi olacağı belirtiliyor. Bu alanlar arasında multiplayer destekli oyunlar, AR oyunlar, yüksek kalite video içerikler ve dijital platformlar yer alıyor. Uzmanlar ulaşılan rekor hızın fiber optik kablodan dört kat daha hızlı bir bağlantı sunduğuna dikkat çekiyor.

Teknoloji devinin yöneticisi Per Narvinger, hız rekoru ile ilgili “Bu harika bir başarı. 4.3 Gbps bağlantı hızı, bir akış hizmetinden yalnızca 14 saniyede 1 saatlik ultra yüksek çözünürlüklü veya 4K içerik indirmeye eşdeğer.

Ericsson, servis sağlayıcılarının milimetre dalga bağlantısı ile 5G üzerinden en iyi kapasiteyi ve veri hızlarını sunmalarını sağlamak için bir sonraki adımı atıyor. Başarılı bir şekilde test ettiğimiz 8CC yığınlama çözümü, yalnızca daha yüksek hızları değil, aynı zamanda büyük ölçekli 5G hizmetleri ve yeni iş fırsatları da sağlayacak.” açıklamasını yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum