Yatırım yapmaya başla!

Eresin, Kongre Turizminin İstanbul için Önemini Açıkladı

TÜROB Başkanı Müberra Eresin tarafından kongre turizminin Türkiye ve başta İstanbul olmak üzere öncelikli olduğu açıklandı. Detaylar aşağıda;
Eresin, Kongre Turizminin İstanbul için Önemini Açıkladı

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, TÜROB tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşma yaptı. Eresin, açıklaması sırasında kongre turizminin Türkiye ve özellikle de İstanbul için öncelikli, aynı zamanda vazgeçilmez olduğunu açıkladı.

İstanbul’un sahip olduğu tüm altyapı ve üstyapı olanaklarıyla birlikte sunduğu diğer kültür, sanat ve şehir hayatı imkanlarının da geliştirilmesiyle kongre ve iş turizminin çok büyük bir kaynak güç olacağını her fırsatta dile getirdiklerini bildirdi.

Kongre turizminin Türkiye ve özellikle de İstanbul için öncelikli ve vazgeçilmez olduğunun altını çizen Eresin, açıklamalarını sürdürdü.

TÜROB Başkanı Müberra EresinÖzellikle son 4 yıldır bu alanda ciddi bir gerileme yaşandığını bildiren Eresin, İstanbul’un 2015 yılında 148 uluslararası kongreye ev sahipliği yapmış bir şehir olarak, bu sayının 2018 yılında 33’e düştüğünü açıkladı. Söz konusu dönemde İstanbul’un, Avrupa listelemelerinde 23. sıradaki yerini 46. sıraya bıraktığını ayrıca ekledi.

Kongre turizminde meydana gelen bu kritik değişimin şehrin tamamında ve en önemlisi sağlanan gelirlerde ciddi bir negatif etki yarattığını açıklayan Eresin, bununla birlikte 2018 yılından itibaren kendini gösteren yükselme hareketiyle kongre, toplantı ve iş segmentinde yeniden güçlenmeyi öngördü.

Eresin ardından, “Dolayısıyla bugün bizler için son derece önemli bilgilerin paylaşılacağı bir seminerde buluştuk. Birliğimiz ve ICCA-Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği iş birliğinde düzenlediğimiz bu seminer ile küçük-büyük tüm işletmelerin kongre ve toplantı turizminden pay almasına yönelik neler yapılabileceğini ele alacağız.” dedi.

ICCA Avrupa Bölge Direktörü Elif Balcı Fisunoğlu da toplantı ve kongrelerin turizm geliri açısından oldukça faydalı olduğunu dile getirdi.

ICCA Avrupa Bölge Direktörü Elif Balcı FisunoğluFisunoğlu, “Toplantıların faydaları ise delegelerden gelen gelir… Geliyorlar, uçuyorlar, konaklıyorlar, yemek yiyip alışveriş yapıyorlar. Bir turistten 4 kat daha fazla harcıyorlar. Kongre ve toplantılar, birçok ek gelir de meydana getiriyor.” ifadelerini kaydetti.

Uzun vadede gerçekleşen kongre ve toplantı için gelen iş adamının bu esnada Türkiye’de gerçekleştireceği milyon dolarlık bir yatırımla ilgili el sıkışabildiğini de Fisunoğlu’nun açıklamaları arasında bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum