Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ereğli Tarihin En Büyüğü Diyerek Duyurdu: İnşaat Başladı

Borsada EREGL koduyla işlem gören ve yakından takip edilen şirketlerden Ereğli Demir ve Çelik, peletleme tesisi yatırımına yönelik gelişmeleri paylaştı.
Ereğli Tarihin En Büyüğü Diyerek Duyurdu: İnşaat Başladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcıların odak noktasından hiç düşmeyen şirketlerden biri olan Ereğli Demir ve Çelik (EREGL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı duyuruda peletleme tesisi kurulumu hakkında açıklama yaptı.

Şirket, 3 Kasım 2022’de paylaşılan duyuruda Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret (Ermaden) adına ruhsatlı Bingöl-Avnik demir madeni sahasında, yaklaşık maliyeti 550 milyon ABD doları olan peletleme tesisinin kurulmasına karar verildiğini hatırlattı.

İlgili yatırım çerçevesinde 2023 yılında sondaj çalışmalarının yüzde 80’inin tamamlandığı, 2024 yılında da çalışmaların devam edeceği kaydedildi.

Söz konusu alanda Cumhuriyet tarihinin en büyük sondaj çalışmasının yürütüldüğü, toplam demir cevheri rezervinin yaklaşık 250-300 milyon ton olan yatırımın inşaat faaliyetine başlandığı ifade edildi.

Ereğli Tarihin En Büyüğü Diyerek Duyurdu: İnşaat BaşladıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Yatırımcılarını memnun edemeyen ve beklenti altında kalmaya devam eden EREGL hisseleri 2023 yılını 41,8 TL’den tamamladı. 21 Şubat’ta 50,9 TL’ye kadar çıkan ancak burada kalıcı olamayan hisse, devam eden süreçte aşağı yönlü hareketlerle gündeme geldi. BIST 100 endeksinin 0,3 değer kaybederek 8883 puana gerilediği 14 Mart’ta EREGL hisseleri yüzde 0,2 düşüşle 44,3 TL’ye geriledi.

Hissede haftalık yatay bir seyir görülürken aylık yüzde 4 değer kaybı, yıllık yüzde 11 yükseliş gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın