Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’ın Duyurduğu Afet Yeniden İmar Fonu Detaylandırıldı

Deprem bölgesindeki yaraların sarılması için hayata geçirilecek olan Afet Yeniden İmar Fonu'nun detayları paylaşıldı. Detaylar haberde;
Erdoğan’ın Duyurduğu Afet Yeniden İmar Fonu Detaylandırıldı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda Afet Yeniden İmar Fonu’nun kurulacağını açıklamıştı. Kurulacak olan fonun detayları netleşti.

Depremzedelerin yaralarının sarılması için faaliyete geçecek olan Afet Yeniden İmar Fonu ile bağış, yardım ve hibelerinin bir araya getirilerek afet bölgesinin imar kaynağının yönetilmesi ve aktarılmasının sağlanacağı vurgulandı.

Afet Yeniden İmar Fonu ile depremlerden etkilenen 11 şehrin altyapı ve üstyapı çalışmalarının söz konusu fondan karşılanacağı bildirildi.

Fon, Şeffaf Yönetimle İşleyecek

Bütçede fona özel bir ödeneğin ayrılacağı ve diğer fonlardan aktarım yapılabileceği de kaydedildi.

Söz konusu fonun yönetim kurulunun ise ilgili bakanlıklardan oluşacağı paylaşıldı. TRT Haber’e göre fonun kurulmasına ilişkin teklifin bu hafta içinde Meclis’e sunulacağı tahmin edildi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, kurulacak olan fonun şeffaf bir yönetimle işleyeceğini ve bu fonun afetler için uzun vadeli kaynak sağlayacağına dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm bunlara ek olarak Afet Yeniden İmar Fonu’nun bütçe üzerindeki yükü azaltacağını öngörmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.