Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Yunanistan’a Çağrı: Aklını Başına Al

Yunanistan’ın adalar konusunda gösterdiği tutum hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert sözler!
Erdoğan’dan Yunanistan’a Çağrı: Aklını Başına Al
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü’nde yaptığı konuşmada; terörizm, NATO ve Yunanistan sorunu gibi önemli konulara değindi.

Sözlerine “Efes-2022 Tatbikatı’nın son günü vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.” diyerek başlayan Erdoğan, Türkiye’nin ev sahipliğinde 37 ülkeden yaklaşık 10 bin askeri personelin katılımıyla 20 Mayıs’tan beri devam eden tatbikata katkı veren herkese teşekkür etti.

Türkiye’nin savunma sanayiinde elinde bulunan her türlü imkanı, dostlarıyla paylaşmaktan memnun olan bir ülke olduğunu söyledi. Dünyanın; ekonomik, askeri, siyasi ve sosyal açıdan yeniden yapılanma sürecinden geçtiğini dile getirdi.

“Kahraman ordumuz sınır güvenliğimizden sınır ötesi harekatlarımıza, terörle mücadeleden NATO ve ikili anlaşmalar kapsamında yürüttüğümüz uluslararası görevlere kadar her alanda gösterdiği başarılarla göğsümüzü kabartıyor.” diyen Erdoğan, en tehlikeli silahlı terör örgütleriyle yürütülen mücadelenin eşi benzeri olmadığının altını çizdi.

Terör örgütlerinin sınırlarımızdan uzaklaştırmanın aynı zamanda komşuların huzuruna katkı sağladığına dikkat çekti. Terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceklerini, güvenlik hattının eksik kısımlarını tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Rusya-Ukrayna savaşının dünyada barışın ve istikrarın ne kadar kırılgan olduğunu gösterdiğini, yaşanan güvenlik tehditlerinin NATO ittifakının birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a Net Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a Net Mesaj
Kaynak: Twitter

Ardından sözü Yunanistan ile olan gerginliğe getirdi. Bazı Yunan siyasetçilerin eşi benzeri görülmemiş bir pervasızlık göstererek akla, mantığa, hukuka aykırı söz ve eylemlerle gündem olmaya çalıştıklarını belirtti.

“Halbuki bu tür konuların iç politikaya yönelik şımarıklıkları kaldırmayacak kadar hassas olduğunun ve ağır sonuçlar doğurabileceğinin sayısız örneği önümüzde durmaktadır.” yorumunu yaparak, ülkelerin kaynaklarını enerjilerini ve vakitlerini güçlerinin yetmeyeceği hayallerle heba edenlerin tarihe hesap vereceğini dile getirdi.

Yunanistan’ı gayri askeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası anlaşmalara uygun davranmaya davet ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin hiçbir zaman hakkını çiğnetmeyeceğini belirterek, Yunanistan’a “Bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hamlelerden uzak durmasını, aklını başına almasına davet ediyoruz. Kendine gel. Türkiye adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır.” sözleriyle seslendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.