Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Aşı Müjdesi: Türkiye 4’üncü Ülke Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KeyVac Aşı Üretim Merkezi'nin kendi alanında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi. Detaylar haberde...
Erdoğan’dan Aşı Müjdesi: Türkiye 4’üncü Ülke Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KeyVac Aşı Üretim Merkezi Açılış Töreni’nde konuşarak önemli açıklamalarda bulunurken Hepatit A aşısı ile ilgili konuştu.

Törende konuşan Erdoğan, Türkiye’nin koranavirüs sürecini dünyanın birçok ülkesine göre çok daha başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyledi. Hiçbir vatandaşı sahipsiz bırakmadıklarını bildirdi.

Erdoğan, KeyVac Aşı Üretim Merkezi’nin kendi alanında önemli bir boşluğu dolduracağını belirterek “Toplam 29500 metrekare fabrika sahası ile aşıları ile öncü rol üstlenecektir. Korona döneminde yaşananlar bize aşı kapasitesinin ne kadar kritik olduğunu göstermiştir.” dedi.

Türkiye’nin koronavirüs sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyerek güçlü  altyapı ile birinci sınıf sağlık hizmeti sağlandığını bildirdi.

Söz konusu süreç kapsamında ekonomide de iş insanlarının ve vatandaşın yanında durduklarını belirtti. Sert adımlar atmaktan uzak durduklarını bildirdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Hepatit A aşısı hakkında konuşan Erdoğan, artık aşının dünya standartlarında da ülkemizde üretileceğini söyledi. Türkiye’nin bu aşıyı üreten 4’üncü ülke olacağını kaydetti.

Yurt dışına bağımlılığın azalacağını belirten Erdoğan, “Ülkemiz ileri teknoloji ve insan kaynağına kavuşacaktır. Fabrikanın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.