Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Mülteci Açıklaması: Geri Dönüşleri Destekliyoruz

Dünya Mülteciler Günü kapsamında konuşan Erdoğan, geri dönüşler için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Mülteci Açıklaması: Geri Dönüşleri Destekliyoruz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Mülteciler Günü kapsamında bir mesaj yayımlayarak konuyla ilgili olarak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde insanların terör, çatışma, iç savaş, açlık ve kıtlık gibi sebeplerle göçe zorlandığını belirtti.

Yerlerinden olmuş insan sayısının 110 milyona yaklaştığını söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin asırlardır hiçbir ayrım yapmadan zulümden kaçanlara sahip çıkan bir millet olduğunu vurguladı. Suriye’den Ukrayna’ya bölgedeki krizler karşısında aynı vicdani duruşu tekrar gösterdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, sığınmacıların güvenli, gönüllü ve onurlu bir şekilde anavatanlarına geri dönüşlerini desteklediğini, bu konu çerçevesinde gerekli projeleri hayata geçirdiğini dile getirdi.

“Nefret Söylemlerini Reddediyoruz”

Batılı ülkelerde mültecilere yönelik yabancı düşmanlığını reddettiklerini vurgulayan Erdoğan, bunları insani değerlere ve insanlığın ortak geleceğine tehdit olarak gördüklerini paylaştı.

Ege Denizi’nde yaşanan olayları hatırlattı ve bunların insani trajedinin en son ve utanç verici örneği olduğunu belirtti. Demokrasi dersi veren ülkelerin sorumluluk üstlenmesinin şart olduğunu, 2018’de Türkiye’nin aktif katkılarıyla kabul edilen Mültecilere İlişkin Küresel Mutabakat’ın başarısının ve uygulanmasının çok önemli olduğunu savundu.

GCM Yatırım Banner

Son olarak Dünya Mülteciler Günü’nün tüm mültecilerin sorunlarının çözülmesi için vesile olmasını diledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın