Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Gençlere Tavsiye: İmkanların Kıtlığına Teslim Olmayın

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle milli sporcularla buluşma programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere tavsiyelerde bulundu.
Erdoğan’dan Gençlere Tavsiye: İmkanların Kıtlığına Teslim Olmayın
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Millî Sporcuların Buluşma Programı’nda açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına “Milli mücadeleye kadar bu toprakların vatanımız olması için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum.” sözleriyle başladı.

Milli mücadelenin önemli tarihinin emanet edildiği gençleri, istiklal ve istikbalin teminatı olarak gördüğünü dile getirdi. “Bizim size bırakacağımız miras inşa ettiğimiz güçlü demokrasi, kalkınma altyapısı ve 2053 vizyonu olacaktır.” diyen Erdoğan, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Şartların zorluğuna aldırmamalarını, imkanların kıtlığına teslim olmamalarını ve engeller karşısında korkmamalarını söyledi. Tarihimizin her döneminde gençlerle ayağa kalkıldığını, gençlerle yüründüğünü ve onlarla başarı sağlandığını söyledi.

İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Millî Sporcuların Buluşma Programı
Kaynak: Twitter

“Kimi zaman sağ sol, kimi zaman Alevi Sünni, kimi zaman ilerici gerici, kimi zaman Türk Kürt diyerek birbirine düşürülmeye çalışılan gençlerimizin her kaybı Türkiye’nin kaybı olmuştur.” sözlerine yer veren Erdoğan, 15 Temmuz’da darbecilerinin sokağa çıktığında karşılarında bu gençleri bulduklarını hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

“Az önce eskrimdeki şampiyonumuzu izledik ve dinledik. Şimdi artık olimpiyat şampiyonluğu bekliyoruz.” diyerek gençlerin diğer başarılarından da bahsetti.

Spor yanında bilimde, sanatta, kültürde, teknolojide iftihar verici eserler ortaya koyan gençlerle her fırsatta bir araya geldiğini söyledi. Artık bir teknofest gençliği yetiştirdiklerini belirten Erdoğan, “Sizlerin her birinde hiç duraksamadan çalışarak, mücadele ederek, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek potansiyeli görüyorum.” dedi.

Ardından Türkiye’deki üniversite sayılarına değindi. 76 olan üniversite sayısını 207’ye çıkardıklarını ve üniversite olmayan ilimiz kalmadığını belirtti. Yurt kapasitelerinin ise 183 binden 756 bine çıkarıldığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.