Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Erken Seçim Mesajı Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 2023'te demokrasi tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacağını vurguladı. Detaylar haberin içerisinde;
Erdoğan’dan Erken Seçim Mesajı Geldi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Dokumapark Modern Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda; Bilim, Kültür, Sanat, Spor ve Siyasette Kadın Buluşması Programı’na katıldı. Erdoğan, programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Önümüzde uzun bir yol var.” diyen Erdoğan, seçime 4-5 ay gibi bir zamanın kaldığını belirtti. Seçim döneminde ana kademe, kadın ve gençlik kollarının yoğun çalışmalar yaparak sandıkları patlatırcasına bir netice alınacağına işaret etti.

Seçimlerle İlgili Hazırlıklar Uzun Süredir Yürütülüyordu

Türkiye’de 2023’ten sonrasını da imar edeceklerini vurgulayan Erdoğan, “İşimiz çok.” dedi. Verilecek olan hizmetlere en ince detayına kadar çalışıldığını da ekledi.

Erdoğan, “Cumhuriyet’imizin 100. yaşını kutlayacağımız 2023’te ülkemiz aynı zamanda demokrasi tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi işaret ederek, “Belki tarihini birazcık öne alacağız, seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı zaten uzun bir süredir yürütüyorduk.” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Usta Bir Satranç Oyuncusu Maharetiyle”

Türk bayrağı ve kavramından nefret edenlerle mücadelenin süreceği bir seçim yaşanacağına dikkat çekti. Erdoğan, “Onlar ne yaparsa yapsın, biz işimize bakıyor, usta bir satranç oyuncusu maharetiyle demokrasi ve kalkınma hamlelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz.” diyerek görüş bildirdi.

Ayrıca son dönemde dünyanın Türkiye’nin ne yaptığına baktığını paylaşarak şöyle konuştu;

“İşte Rusya-Ukrayna Savaşı’nda ne yaptılar? Dünya herhangi bir müdahalede bulunabildi mi? Hayır. Hepsi silah tüccarlarına yardım ediyor. Dünyada silah tüccarları nasıl kazanacak, nereden neyi kazanacaklar, buna çalışıyorlar. Biz de dünya barışını acaba nasıl sağlayabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz.”

Dünya Ancak Barış Üzerinde Yükselebilir

Geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile aynı gün içerisinde gerçekleştirdiği görüşmesini anımsatan Erdoğan, görüşmede iki ülke arasındaki barış için konuşulduğunu yineledi. Dünyanın ancak barış üzerinde yükselebileceğine dikkat çekti.

Meclis’e sunulan Anayasa değişikliği teklifini de anımsatan Erdoğan, söz konusu değişiklik ile kadınların kılık kıyafet özgürlüğünün garanti altına alınacağını savundu.

Ayrıca Anayasa’da yapılacak olan değişikliğin aile kurumunun, sapkın akımların sinsi saldırıları karşısında daha muhkem hale geleceğini öne sürdü. Böylelikle kimin demokrasi ve özgürlüklerden, kiminse faşizm ve yasaklardan yana olduğunu gösterileceğini iddia etti.

Erdoğan, söz konusu tarihi düzenlemenin 400’ün üzerinde kabul oyuyla Meclis’ten geçeceğine dair tahminde bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.