Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Emekli Maaşı Açıklaması: Adaletsizliğin Farkındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Kütahya mitinginde emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar şöyle...
Erdoğan’dan Emekli Maaşı Açıklaması: Adaletsizliğin Farkındayız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya’da düzenlediği mitinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde ekonomi ve emekli maaşlarına yönelik uygulanan politikalar vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığı ile mücadele ettiklerini belirterek, “Emekli maaşlarını bizden önceki dönemlerle kıyas edilemeyecek seviyelere çıkarmış olsak da gönlümüz vatandaşlarımız hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürmesini istiyor.” diye konuştu.

Ekonominin hesap kitap işi olduğunu ve devletin gelir giderlerindeki arasındaki dengenin tutturulmaması halinde 1990’larda olduğu gibi siyasi, sosyal, ekonomik çalkantıların görülmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Emekliler için 10 bin TL maaşın yeterli olmadığını belirterek, “Birileri çıkıyor emekli maaşlarına 7-10 bin lira seyyanen ekleyelim diyerek emeklilerimizi tahrik ediyor. Ülkemizde 16 milyon emeklimiz var 7 bin lira eklemek demek bütçeden yaklaşık 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek demek 1,9 trilyon liralık kaynağı buraya aktarmak demektir.” ifadelerini kullandı.

Seyyanen artışların emekli maaşları arasında yol açtığı adaletsizliğin farkında olduklarını vurgulayan Erdoğan, “Sırtında yumurta küfesi taşımayanlar istedikleri gibi atıp tutabilirler. Milletin ülkeyi ve devleti yönetme görevini verdiği bizim için böyle bir durum asla söz konusu değil. Siz oturdukları yerden atıp tutanlara bakmayın.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.