Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Ekonomi Mesajı: Tedbirler Piyasayı Dengeye Kavuşturacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB heyeti ile görüşmesinde alınan tedbirler sayesinde piyasanın dengeye kavuşacağını ifade etti. Detaylar haberde;
Erdoğan’dan Ekonomi Mesajı: Tedbirler Piyasayı Dengeye Kavuşturacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti Külliye’de kabul ederken ekonomiye dair dikkat çekici mesajlar verdi.

Yüz binlerce kişinin sıcak havaya rağmen Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Erdoğan, ekonomideki mevcut durum ve gelecek beklentileri hakkında konuştu.

“Sıkıntıların Farkındayız”

Küresel ekonomide yaşanan sıkıntı ve zorlukların yansımalarından Türkiye’nin de ister istemez etkilendiğini söylerken dünyada son 60-70 yılın zirvelerine çıkan enflasyon oranlarının herkesi zorladığının bir gerçek olduğunu dile getirdi.

İş çevreleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin karşılaştığı sıkıntıların farkında olduklarının, bunların çözüme kavuşturulmasına yönelik adımların atıldığını belirtti.

“Önümüzdeki dönemin bir yol haritası mahiyetinde olacak Orta Vadeli Program’ın hazırlıkları tamamlanmak üzere” diyen Erdoğan, alınan tedbirler sayesinde piyasanın dengeye kavuşacağına inandığının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RHisarciklioglu

“Bazı Sektörlerdeki Fahiş Fiyat Balonu Sönüyor”

Bazı sektörlerde açgözlülükten kaynaklanan fahiş fiyat balonunun yavaş yavaş söndüğünü belirtirken Türkiye ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmekte kararlı olduklarını vurguladı.

“Uzun mücadeleler sonucunda elde ettiğimiz kazanımlarımızdan özellikle geriye gidişe asla izin vermeyeceğiz” diyen Erdoğan, TOBB’un üretim, ticaret, ihracat, istihdamın ve Türk ekonomisinin tamamının temsil edildiği bir çatı olduğuna işaret etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.