Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan ve Scholz’dan İş Birliğini Güçlendirme Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak amacıyla gittiği Hindistan'da Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü.
Erdoğan ve Scholz’dan İş Birliğini Güçlendirme Mesajı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 18’inci G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak amacıyla Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye gitti. Erdoğan, söz konusu ziyaret kapsamında ikili temaslarda bulundu.

Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Almanya Başbakanı Olaf Scholz’u kabul etti. İki liderin arsında geçen görüşmede Türkiye-Almanya ilişkileri ele alındı.

Bunun yanında Rusya-Ukrayna savaşı ile bölgesel ve küresel meseleler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz’a, kısa bir süre önce geçirdiği kaza nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Almanya arasında 2022 yılında ulaşılan 45 milyar dolarlık ticaret hacmini artırmak için enerji arzı, yenilenebilir enerji, inovasyon ve teknoloji transferleri gibi alanlarda iş birliğini güçlendirmek gerektiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da görüşmede hazır bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın