Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Sporcularımız Yarışmalardan Artık Eli Boş Dönmüyor

Sporcularla iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda elde edilen başarılardan bahsetti. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle…
Erdoğan: Sporcularımız Yarışmalardan Artık Eli Boş Dönmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sporcularla İftar Buluşması‘nda açıklamalarda bulundu. Sağlanan program için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Dünya Etnospor Konfederasyonu’na, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu akşamki iftar yemeğini, ülkenin yüz akı sporcularla yapmaktan dolayı büyük bir bahtiyarlık duyduğunu söyledi. Sporcuların yarışmalarda elde ettiği derecelerle, sadece bireysel kariyerini zirveye taşımakla kalmadıklarını, aynı zamanda ülkeye eşsiz hizmetler yaptıklarını ve insanlara çok büyük sevinçler yaşattıklarını belirtti.

Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil ettikleri, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinlettikleri ve bayrağımızı gururla dalgalandırdıkları için sporcuları tebrik etti.

Bilhassa fiziki engeller ve toplumsal önyargılara rağmen göz kamaştırıcı başarılara imza atan kadın ve paralimpik sporcuları da yürekten kutladığını söyledi.

Erdoğan, ülkemizde sporda başarı grafiğinin sürekli yükseldiğini, sporcuların uluslararası yarışmalardan artık eli boş dönmediğini söyledi.

Erdoğan Sporcularla İftar Yemeği“Bugün sporcularımız saygı duyulan ve çekinilen bir rakip olma seviyesine ulaşmışlardır.” diyen Erdoğan, “Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarında sporumuza altın harflerle kazınan başarılarla taçlandırdık. Dünyada 20 bine yakın sporcunun iştirak ettiği bu organizasyonda toplam 28 madalya kazanarak milletimizin iftihar kaynağı oldular.” şeklinde açıklama yaptı.

Spordaki başarıların tesadüf olmadığını, geçen ay Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında sporcuların adlarını bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırdıklarını aktardı.

Söz konusu başarılarda devletin desteğinin ve teşvikinin de önemli katkı sunduğunu, bakanlığın, belediyelerin, valiliklerin ve kulüplerin el ele vererek adeta seferberlik ruhuyla çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu