Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Sanatçılarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılar ve kültür insanlarının katıldığı iftar yemeğinde yaptığı konuşmada sanatçılara destek mesajı verdi.
Erdoğan: Sanatçılarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kültür ve sanat camiası ile yapılan iftar yemeği programında konuştu. Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen yemeğe; Hülya Koçyiğit, Hasan Kaçan, Ahmet Yenilmez, Sinem Öztürk, Mustafa Uslu, Demet Akalın, Yonca Evcimik, Metin Şentürk, Alişan, Yavuz Bingöl, İbrahim Tatlıses ve Orhan Gencebay gibi pek çok ünlü isim katıldı.

Sözlerine, bugün itibarıyla yarısı tamamlanan Ramazan ayını tebrik ederek başladı. Programa katılan kişilere ülkenin sanatına verdiği katkılardan dolayı şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Medeniyet denilen ve tarifi bile kolay olmayan kavramın en önemli unsurlarından birinin de kültür-sanat olduğunu belirtti. Gelişme yolunda ilerleyen toplumları birbirlerinden ayıran, özgün yönlerini en iyi şekilde ortaya koyan farkın mimariden müziğe geniş bir yelpazeye yayılan kültür-sanat ürünleri olduğunu sözlerine ekledi.

Sanatçıların toplumların kendi renklerini oluşturabilmelerini ve onun da ötesinde bunu tüm dünyaya yansıtabilmelerini sağlayan medeniyet lokomotifleri olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin bir dönemine damga vuran geçmişiyle bağlarını tümüyle kopartma anlayışının en büyük bedellerinden birini kültür ve sanat alanında ödediğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Erdoğan Sanatçılarla İftar Yemeğinde
Kaynak: Twitter

“İlhamını bu topraklardan, bu milletten, bu medeniyetten alan hiçbir sanat eserinin başarısız olmayacağına inanıyorum.” diyen Erdoğan, verdikleri desteklerle daima sanatçıların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Korsanla mücadeleden telife, tiyatrodan sinemaya kadar çeşitli başlıklar altında verilen desteklerle sanatçının emeğine sahip çıktıklarını dile getirdi.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yeni binasını, İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’ni hizmete açtıklarını hatırlatarak, ülkemize dünya çapında sanat merkezleri kazandırdıklarını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.