Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Randevu Krizi için Çözüm Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Ak Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda randevu krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan’dan Randevu Krizi için Çözüm Açıklaması
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara’da katıldığı Ak Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, son zamanlarda hastanelerde yaşanan randevu bulamama şikayetlerinin artmasına ilişkin konuştu.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), randevu sisteminden yakın tarihte randevu bulunamaması üzerine şikayetlerin giderek çoğalması ve hastanelerde doluluk oranlarının artması üzerine gelen açıklamalar dikkat çekti.

Erdoğan çözüm için adımların atıldığını şöyle ifade etti:

“Devlet hastanelerindeki sağlık hizmetleri konusunda randevulardaki gecikmeler başta olmak üzere sistemdeki aksaklıklarla ilgili şikayetler gelmeye başladı. Bu sorunları gündemimize aldık, süratle çözümünü sağlayacak adımları atıyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, tamamlanan ve halen inşası süren hastaneler hakkında şu sözlerle bilgi verdi:

“19 şehir hastanemizi açtık, 14 şehir hastanemizin inşaatı sürüyor, ikisi de ihale sürecinde.”

Cumhurbaşkanı, daha önceki açıklamalarında da şehir hastanelerinin önemine vurgu yapmıştı. Pandemi döneminde yaptığı bir konuşmada, hastanelerin Başbakan olduğu günden bu yana hayali olduğunu şöyle anlatmıştı:

”Eskiden kelimenin tam anlamıyla dökülen, şifa değil dert kapısı olan hastanelerimizi kurmaya başladık. Hem bina hem cihaz hem hizmet kalitesi bakımından en üst sınıfta yer alan şehir hastaneleri sağlık sistemimizin lokomotifi konumunda olacaktır.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.