Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan, Putin ile Görüştü! Odak Savaş ve İkili İlişkiler Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Vladimir Putin ile görüştü. Telefon görüşmesinde, savaş gelişmeleri ve ikili ilişkiler ele alındı.
Erdoğan, Putin ile Görüştü! Odak Savaş ve İkili İlişkiler Oldu
HABER GİRİŞ

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek konular ve Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ele alındı.

Aynı zamanda Erdoğan, barış yanlısı tutumunu yineledi. Ukrayna meselesinin herkesin yararına olacak şekilde barışçıl bir çözüme kavuşturulması noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Önceki Erdoğan-Putin Görüşmesi Bir Hafta Önceydi

İki lider, daha önce 29 Eylül’de de telefonda görüşmüştü. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada görüşmede, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin son gelişmelerin değerlendirildi söylendi.

Bunun yanında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Rusya-Ukrayna esir değişiminin başarıyla sonuçlanmasından ve Birleşmiş Milletler’in de katkısıyla geliştirdikleri İstanbul Mutabakatı’nın işlemesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti” dendi.

Erdoğan, Kasım ayında süresi dolacak mekanizmanın uzatılmasının ortak menfaat olduğunu belirtti. Rus gübresinin ve tahıl ürünlerinin kesintisiz ihracı konusunda çalışmaları sürdürdüklerini ekledi. Putin’den müzakerelere bir şans daha vermesini isteyerek bu süreçte kolaylaştırıcı bir rol oynamaya hazır olduklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.