Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan – Putin Görüşmesinden Diplomasi Mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile beklenen görüşmeyi yaptı. Türkiye’nin barışın sağlanması için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Erdoğan – Putin Görüşmesinden Diplomasi Mesajı!
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü basın mensuplarının sorularını cevaplarken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek istediğini söylemişti. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre iki lider bir telefon görüşmesi yaptı.

Erdoğan, bölgesel meselelerde Putin ile kurdukları yakın diyaloga her zaman büyük önem verdiğini, bunun olumlu sonuçlarını gördüğünü ve bu anlayışı sürdürme kararlılığında olduğunu ifade etti.

Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne aykırı adımları tanımadıklarını aktardı. Minsk Anlaşmaları zemininde bir sonuca ulaşılmasının önemli olduğunun altını çizdi.

Sorunun daha karmaşık hale gelmesinin kimseye fayda sağlamayacağını söyleyen Erdoğan, diplomatik temasların ve görüşmelerin devam ettirilmesini önemsediklerini vurguladı. Türkiye’nin her zaman olduğu gibi gerginliğin azaltılması ve barışın korunması için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Diplomasiyi öne çıkarmanın faydalı olacağını ve NATO için de yapıcı tutum sürdürdüklerini belirtti. Açıklamasında Putin’i Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı için en kısa sürede Türkiye’ye beklediklerini söyleyerek noktalandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu