Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Öğrencilerin Kredi ve Bursları Erken Yatırılacak

Mimar Sinan Yurdu İftar Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere kredi ve burslarla ilgili yeni müjdeler verdi. İşte detaylar...
Erdoğan: Öğrencilerin Kredi ve Bursları Erken Yatırılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ramazan ayı boyunca farklı kesimden insanlarla iftar yemeği yiyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam da öğrencilerle bir araya geldi.

İftar yemeğinde yaptığı konuşmada ülkemizin siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan çok çalkantılı ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bir yandan ideolojik gerilim, kavga diğer yandan yokluk, yoksulluğun üzerine bir de 12 Eylül darbesinin baskısı altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık.” dedi.

Öğrencilerin bu siyasi ve sosyal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüklerini ifade etti. Özellikle de kızların yaşadığı sıkıntıları asla unutmayacağını belirtti.

Bundan 11 yıl önce ilan ettikleri 2023 hedeflerine ulaşmak için çok çalıştıklarını, çok engel aştıklarını, çok eser ve hizmet ürettiklerini söyledi. “Amacımız sizlere 2053 vizyonunu hayata geçirebileceğiniz büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmaktır.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, heyecan ve azimle 2053 yılına sahip çıkacak bir gençlik gördüğünü sözlerine ekledi.

Gençlerin teknoloji, edebiyat, spor, sanat her alanda ülke sınırlarını aşan başarılarıyla gurur duyduğunu belirterek, “Geçmişte bu milletin gençlerini sağ-sol, Türk-Kürt, ilerici-gerici olan bölen oyunlara karşı yeteri kadar dirayetli durulamadı. Bizde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza ayrımı yok. Biz sadece yaradanı severiz yaradandan ötürü anlayışı var.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Üniversite Sayımızı 78’den 207’ye Çıkardık

Türkiye’yi 2023 hedefi ve 2053 vizyonu rayından asla çıkarmayacaklarını söyleyen Erdoğan, gençlerin güçlü altyapı üzerinde çok daha büyük hedeflere yöneleceğini aktardı.

Türkiye’deki üniversite sayısını 78’den 207’ye çıkardıklarını, artık üniversitemizin olmadığı bir il kalmadığını ifade etti. Gençlerin istediği üniversiteye yerleşmek için rekabet ettiğini, bu doğrultuda yurt sayısını 778’e, yurt kapasitesini 747 bine yükselttiklerini açıkladı.

Kredi ve burs alan 1 milyon 374 bin öğrenci olduğunu söyleyen Erdoğan, “Her ay bu ödemeleri ayın 6’sı ile 10’u arasında hesaplara yatırıyorduk. Kredi ve burs ödemelerini Mayıs ayı için bu ayın 25’inden itibaren yatıracağız.” dedi.

Yurtlarda kalan öğrencilere aylık 850 TL nakdi, ayrıca internet ve diğer imkanlar sunduklarını, isteyen her öğrenciye bu kredinin verildiğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın