Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Kayma Yok Dedi! Eksenin Adı Türkiye

Erdoğan bugünkü konuşmasında eksen kayması yaşanmadığını ve eksenin adının Türkiye olduğunu vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan Kayma Yok Dedi! Eksenin Adı Türkiye
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) 97’nci Kuruluş Yıl Dönümü için düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, 21 yıl görevde oldukları süre zarfında MİT’in kritik günlerde önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Ülkede bir eksen kayması olmadığını dile getirerek, aksine uzun arayışlardan sonra Türkiye’nin asıl eksenini bulduğunu ve bu eksenin adınınsa Türkiye olduğunu savundu.

Suriye ve Irak’taki terör hedeflerine yönelik operasyonlara vurgu yapan Erdoğan, MİT’in teröristlere karşı etkin mücadelesini öne çıkardı. PKK’nın sözde lider kadrosunu inlerinden çıkaramaz hale getirdiklerini ifade etti.

MİT Net Bir Şekilde Cevap Verdi

İsrail Dış İstihbarat Teşkilatı Mossad’a yönelik düzenlenen operasyona değinerek, ülkedeki casusluk şebekesini ortaya çıkaran MİT’in net bir şekilde cevap verdiğini belirtti.

Üst düzey kamu görevlilerinin yabancı mesajlaşma uygulamalarını kullanmasına da dikkat çekti. Bu uygulamalar aracılığıyla bilgi ve belge paylaşılmasının güvenlik açığı oluşturabileceğini belirterek, devletin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

MİT’in siber saldırıları engelleme konusundaki başarılarına vurgu yaparak, teşkilatın dış istihbarat alanında diğer ülkelerle iş birliği yaparak terörle mücadeleye katkı sağladığını söyledi.

Türkiye Savunma Kapasitesine Erken Yatırım Yaptı

Türkiye’nin savunma sanayii hamlelerini ve güvenlik politikasını öven Erdoğan, asimetrik tehditlere karşı güvenlik konseptinin güncellenmesi gerektiğine işaret etti.

Dünya genelindeki jeopolitik değişimlere vurgu yaparak, Türkiye’nin savunma kapasitesine erken yatırım yapan ülkelerden biri olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında MİT’in bölgesel gerginliklerin azaltılmasında yürüttüğü istihbarat diplomasisine değinen Erdoğan, Türkiye’nin bölgesel konulardaki etkin rolüne dikkat çekti. MİT’in bu bağlamda üstlendiği rolünse önemine işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.