Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Kamuda Engelli Personel Sayımız 66 Bine Ulaşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelli Kamu Personeli Atama Töreni’nde konuştu. Yeni atamayla birlikte kamuda engelli sayısı 66 bine çıkıyor. Detaylar aşağıda;
Erdoğan: Kamuda Engelli Personel Sayımız 66 Bine Ulaşıyor
Yorum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Engelli Kamu Personeli Atama Töreni’ne katıldı. Erdoğan, bu yıl 12 bin engellinin memur olarak istihdam edildiğini söylerken bu atamayla birlikte kamudaki engelli sayısının 66 bine ulaşmış olacağını dile getirdi.

3 bin 200 engelli vatandaşa kendi işini kurması için 65 bin liraya kadar hibe desteği verildiğini belirten Erdoğan, engelli ailelerin üzerindeki maddi yükleri kaldırmak için önlemler aldıklarını aktardı.

Erdoğan Açıklama
Kaynak: Twitter

Erdoğan’n açıklamasına göre geçtiğimiz yıl sonu itibariyle evde bakım hizmeti alan engelli sayısı 535 bin 700’e ulaştı. Konuşmasında ekonomiye de değinen Erdoğan, “Türkiye ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girmektedir, bir olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

“2023’e tarihimizin en büyük ekonomik ve siyasi gücüyle gireceğiz” diyen Erdoğan, yüksek enflasyona atıfla hedefin oranı tek haneye düşürmek olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu