Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Kadına Şiddetle Mücadelede 4 Eylem Planı Hazırladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kadının medeniyetimizdeki yerini ve önemini vurguladı.
Erdoğan: Kadına Şiddetle Mücadelede 4 Eylem Planı Hazırladık
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda kadına şiddet konusunda yapılacaklara değindi. Kadın cinayetleri ve kadına şiddet ayıbından hukuki, adli, idari ve en önemlisi zihinler ile kalpleri kuşatacak kapsamlı adımlarla kurtulacağımızı söyledi.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri’nin (ŞÖNİM) yaygınlaşmasıyla kadınlara destek verecek mekanizmalar oluşturulduğunu açıkladı.

4 ayrı kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı hazırlandığını ve bunları harfiyen uygulamaya çalıştıklarını ifade etti. Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile şiddet mağduru kadınların, tek tuşla yetkililere ulaşma imkanı sağlandığını ekledi.

2004 ve 2010’daki değişikliklerle kadına şiddetle mücadeleyi hukuki açıdan en güçlü zemine kavuşturduklarını, Mecliste Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulmasını teşvik ettiklerini söyledi.

2012’de Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi Kanunu’nu çıkardıklarını belirten Erdoğan, sözlerine “Biz kadına şiddetin kaynağı olan cehaletle mücadele ediyoruz. Kadına şiddetin karşısında yer almayı yöneticilik görevimizin bir parçasını teşkil etmesinin ötesinde; insani bir vebal, rahmetli annem ile eşime ve kızlarıma karşı sorumluluğumun gereği olarak görüyorum.” şeklinde devam etti.

GCM Yatırım Banner

İnancımızın muhatabının erkek veya kadın olmadığını, medeniyetimizde kadının; merhametin, sevginin, özverinin sembolü olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın