Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Kadına Şiddetle Mücadelede 4 Eylem Planı Hazırladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kadının medeniyetimizdeki yerini ve önemini vurguladı.
Erdoğan: Kadına Şiddetle Mücadelede 4 Eylem Planı Hazırladık
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda kadına şiddet konusunda yapılacaklara değindi. Kadın cinayetleri ve kadına şiddet ayıbından hukuki, adli, idari ve en önemlisi zihinler ile kalpleri kuşatacak kapsamlı adımlarla kurtulacağımızı söyledi.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri’nin (ŞÖNİM) yaygınlaşmasıyla kadınlara destek verecek mekanizmalar oluşturulduğunu açıkladı.

4 ayrı kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı hazırlandığını ve bunları harfiyen uygulamaya çalıştıklarını ifade etti. Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile şiddet mağduru kadınların, tek tuşla yetkililere ulaşma imkanı sağlandığını ekledi.

2004 ve 2010’daki değişikliklerle kadına şiddetle mücadeleyi hukuki açıdan en güçlü zemine kavuşturduklarını, Mecliste Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulmasını teşvik ettiklerini söyledi.

2012’de Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi Kanunu’nu çıkardıklarını belirten Erdoğan, sözlerine “Biz kadına şiddetin kaynağı olan cehaletle mücadele ediyoruz. Kadına şiddetin karşısında yer almayı yöneticilik görevimizin bir parçasını teşkil etmesinin ötesinde; insani bir vebal, rahmetli annem ile eşime ve kızlarıma karşı sorumluluğumun gereği olarak görüyorum.” şeklinde devam etti.

İnancımızın muhatabının erkek veya kadın olmadığını, medeniyetimizde kadının; merhametin, sevginin, özverinin sembolü olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu