Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan İsveç ve Finlandiya’nın NATO Sürecini Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Detaylar haberde...
Erdoğan İsveç ve Finlandiya’nın NATO Sürecini Değerlendirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Hz Ali Camii’nde kılınan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde, son günlerde İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine dair son durum vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili açıklamasında, “Şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz ama olumlu bir düşünce içinde değiliz.” ifadelerini kullandı. Erdoğan İskandinav ülkelerinin terör örgütlerinin misafirhanesi gibi olduğunu söyledi.

Daha önce Yunanistan ile ilgili bu yanlışın yapıldığını kaydeden Erdoğan, “Yunanistan’ın NATO’yu da arkasına alarak Türkiye’ye tavrı biliyorsunuz bunu istemiyoruz.” diye konuştu.

ABD’nin YPG Kararı

ABD’nin yaptırımlardan YPG’yi muaf tutmasıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK neyse YPG odur. ABD’nin bu yanlışını kabullenmemiz mümkün değil. Bize dost gibi görünen ülkelere de söylüyoruz. Yanlış yapıyorsunuz, adımlarınızı doğru atın.” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya açıklaması
Kaynak: Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin son dönemlerde PKK terör örgütüne karşı, Suriye’nin kuzeyindeki tüm yapılanmalara karşı her türlü maddi desteği verdiğini söyledi.

Kuzey Irak bölgesinde yürütülen Pençe Kilit Operasyonu’na dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün itibarıyla 82 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Rusya-Ukrayna Savaşı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dair son durum hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek sayın Putin ile sayın Zelenski ile görüşmelerimde bu işi durdurma noktasında telkinlerimiz olmuştur. Bundan sonra da aynı telkinlerimiz devam edecektir.” diye konuştu.

Savaşın iyisinin olmayacağını belirten Erdoğan, insanların öldüğünü ve işin maddi boyutunun ortada olduğunu belirterek, görüşmelerde bunları taraflara ileteceklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu