Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan “İş Bankası Hazine’nin Malı Olacak” Yorumunu Yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İş Bankası'nın Hazine'ye geçmesi gerektiği konusundaki yorumunu tekrarladı. İşte konuşmasından önemli satırbaşları:
Cumhurbaşkanı Erdoğan “İş Bankası Hazine’nin Malı Olacak” Yorumunu Yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu ve hem belediyecilikten hem de ekonomideki dalgalanmalardan bahsetti. İş Bankası konusunun incelenmeye devam ettiğini belirten Erdoğan, CHP’ye değil, Hazine’ye tahsisi olduğunu söyledi. “İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır,” vurgusunu yineleyen Erdoğan, parlamentonun bu kararı alacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün İş Bankası’nı CHP’ye değil, Hazine’ye tahsis ettiğini söylerken, ‘milletin malı’ ifadelerini kullandı.

İş Bankası Hazine'ye Tahsis EdildiCumhur İttifakı’nı daha da güçlendirme mesajı veren Erdoğan, CHP ve İYİ Parti hakkında da sert konuştu. “Karşımızdaki muhalefetin vizyonu geçen seçimde soğan, patatese, bu seçimde patlıcan bibere umut bağlayacak kadar kısırdır,” diyen Erdoğan, kabine toplantısında bazı tedbirler için Gıda, Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüğünü belirtti.

Komisyoncuların vurgun yaptığını dile getiren Erdoğan, herkesin karını aldığını ve farklı adımlar atmak için üreticiden çıkıp tüketiciye gelen süreci sağlamak için çalışma yaptıklarını belirtti. “Ayar çekme kararı aldık” diyen Erdoğan, ülkenin IMF’ye gideceği yorumlarına da sert karşılık verdi.

“CHP yeniden ülkemizin IMF’ye gideceğini söyleyecek kadar alçak bir fırsatçılık peşine düştü,” diyen Erdoğan, böyle bir sözün ihanet olduğunu söyledi.

Sert IMF YorumuDöviz kurlarında görülen yükseliş yüzünden gelirin bir miktar düşebileceğini söyleyen Erdoğan, satınalma paritesine göre Türkiye’nin bu yıl 13. sıradan 12. sıraya çıkacağını belirtti. Siyasi görüşü ne olursa olsun, yerli ve milli duruş konusunda destek gördüklerini ifade eden Erdoğan, “CHP ve onun uyduları kimi partiler aynı onurlu duruşu sergileyemediler,” dedi. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK’yı batırdığı söylemini de yineledi.

Ekonomi üzerine AK Parti’nin başarılı grafikler çizdiğini belirten Erdoğan, “Biz göreve geldiğimizde kişibaşı milli gelir neydi, şimdi ne? 11 bin dolara kadar tırmandık. Bugün de milletimizin sıkıntılarının başında ekonomi olduğunu biliyoruz,” dedi. Kur-enflasyon dalgalanmasının vatandaşta ciddi sıkıntılara neden olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik araçlar üzerinden saldırıya uğradığını ifade etti.

Erdoğan, fiyatı dövize bağlı olduğu için fiyatı yükselen doğal gaz ve elektrikte yüzde 10 indirime gittiklerini belirtti.

Doğal Gaz ve Elektrikte Yüzde 10 İndirimErdoğan, asgari ücrette yüzde 26’lık artış yapıldığını, yatırımı ve istihdamı teşvik etmek için başlatılan uygulamaların uzatıldığını açıkladı. Devlet hazinesinin gelir-gider dengesini kuracak önemli adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, ihracatta göreve gelindiklerinde 36 milyar dolar olan miktarın, 168 milyar dolara geldiğini ifade etti.

Konuşmasında seçimlere de büyük yer veren Erdoğan, “Bu 55 günde tüm belediye başkan aday arkadaşlarımız, belediye meclis üyesi olarak belirlenecek arkadaşlarımız, milletvekillerimiz, tüm teşkilatlarımız sokakta halkımıza bunları enine boyuna anlatmalı. 94 ruhunu anlatacağız. Biz 94’te belediyecilikte nasım devrim gerçekleştirdik bunları anlatacağız. Biz eserlerimizle konuşacağız, hayal değil gerçekleri anlatacağız,” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum