Paylaşım

Kalkınma Planı Tanıtımında Konuşan Cumhurbaşkanı “İnsansız Tank” Üretileceğini Söyledi


 

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan 11. Kalkınma Planı tanıtımında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, insansız hava aracından sonra, insansız tank da yapacaklarını söyledi.

11. Kalkınma Planı tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insanlığın her zaman daha iyi bir hayat arayışı içerisinde olduğunu ve kalkınma yarışında büyük bir rekabet içerisinde bulunduklarını söyledi.

Kalkınma Planı tanıtımında, söz alan Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında ise; eğitim, enerji, bilim, teknoloji ve iletişim gibi alanlarda yapılacak planlar yer alıyor.

“Amaca ulaşmanın en önemli aracı plandır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıl sonuna kadar tüm illere doğalgaz getirileceğini söyledi.

İktidarda oldukları 15 yıllık süre boyunca tüm fırsat ve riskleri en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyleyen Erdoğan, kaynakları azami ölçüde kullanan ülkelerin hedeflerine ulaşabileceğini, bunu yapamayanların ise gerilemeye devam edeceğini söyledi.

Erdoğan, insansız hava sahasından sonra, insansız tankı da yapacaklarını söyledi.

Sosyal ve manevi kalkınmayı önemsediklerini söyleyen Erdoğan, toplumun her kesimini kapsayan ve insan odaklı yeni projeleri hayata geçireceklerini bildirdi. Ulaştırma, enerji ve tarım alanları gibi daha birçok sektöre yatırım yapmayı düşündüklerini söyleyen Erdoğan’ın en dikkat çekici açıklaması ise insansız tank yapacaklarını söylemesi oldu.

Anne sağlığının geliştirilmesi ve çocuk ölümlerinin azaltılması adına önemli adımlar atıldığını söyledi.

Yoksulluk tanımının eski ile kıyaslandığında değiştiğini belirten Cumhurbaşkanı, bunun yemek bulamamak değil, rahat bir yaşamın altına inmek olduğunu söyledi.

Kişi başı milli gelirin 11 bin dolar çıktığını hatırlatan Erdoğan, 2002 yılında milli gelirin 236 milyar dolarken, 2016 yılında bu rakamın 863 milyar dolara çıktığını belirtti.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın