Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan İmzaladı: Şeker Fabrikaları Başkanı Görevden Alındı!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında birçok önemli görev değişiklikleri yer aldı. Öne çıkan karar, Şeker Fabrikaları Müdürü Alkan’ın görevden alınması oldu.
Erdoğan İmzaladı: Şeker Fabrikaları Başkanı Görevden Alındı!
HABER GİRİŞ

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan görevden alındığı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla görevden alınan Alkan yerine Muhittin Şahin getirildi. Haziran 2019’da göreve getirilen Alkan, kararla birlikte Şeker Fabrikaları’nın üst düzey yöneticiliğine 3 yılın ardından veda etti.

Şeker Fabrikaları Başkanı Görevden Alındı!
KAYNAK: Resmi Gazete

Türkiye Şeker Fabrikaları için görev değişiklikleri, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 6’ıncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapıldı.

Aynı zamanda Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliklerine Adem Dinç, Hakan Bilir, Mehmet Hasdemir ve Mehmet Tunçak atandı.

Türkiye Şeker Fabrikaları dışında başka kurumlar ve bakanlıklarda da görev değişiklikleri yapıldı.
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine de Durali Koçak atandı.

GCM Yatırım Banner

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeleri Aylin Çağlayan Özcan ve Volkan Mutlu Coşkun ise görevden alındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Türk görevden alınırken yerine Hasan Güçlü getirildi. Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Çelik ve Şahin Aybal görevden alındı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.